Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

11 Stu 2022

Ivan Batistić Zure: Vizija oca je bila stvoriti temelj da se vratimo na Korčulu - uspio je

Izvor: www.agroklub.com · Autor: Martina Pavlović  

Ivan Batistić Zure: Vizija oca je bila stvoriti temelj da se vratimo na Korčulu - uspio je

Pošip "Zure" istoimenog obrta iz Lumbarde najbolje je ocijenjen na ovogodišnjoj Sabatini. "Ovo je već peti put da je nagrađivan na ovom događaju. Očito nije slučajno, što su potvrdila i druga natjecanja poput Decantera u Londonu na kojoj smo dobili platinu", rekao nam je Ivan Batistić ovogodišnji šampion.

Kako kaže, nositelj njihove obiteljske vinarije, odnosno obrta Zure je njegov otac Bartul dok su on i brat Marko suvlasnici. "Otac je proizvodni proces prepustio nama", otkriva rekavši da su on i brat nakon završetka fakulteta sa zadovoljstvom preuzeli taj posao. a otac dao prostora i širinu za kreiranje ideja kao i potpunu slobodu.

Dva zlata na Decanteru
"Mislim da nismo podbacili", našalio se rekavši da su već kao mladi osvojili nagrade za koje su mislili da će im trebati cijela karijera. "Pet puta smo bili šampioni na Sabatini pa onda Decanter i ove godine smo ondje među 16 hrvatskih zlata jedini osvojili dva. Oba s grkom", istaknuo je.

Mišljenja je da bi trebali nastaviti u tom smjeru, nadograđivati se i u budućnosti izbaciti nešto još bolje. "Ovu zimu bi trebali posaditi još 1,2 hektara sorte pošip jer smo s njom s obzirom na kvalitetu kratki s količinama. Tako ćemo u budućnosti moći proizvoditi tisuću boca više", otkriva o planovima.

Otac mu je u ovom poslu od 1996., a vizija mu je, kaže, bila njemu i bratu stvoriti temelj da bi se mogli vratiti na Korčulu. Raditi doma, biti svoji. "Od Hrvatskih šuma je uzeo koncesiju na 50 godina, posadio vinograd u Lumbardi gdje radimo sedam hektara", napomenuo je rekavši da im je tako omogućio da se vrate u svoj rodni kraj i žive od svog rada i truda.

Količine vina rezervirane
"Živimo u najljepšem mjestu gdje imamo sve. Od mira, prirode slobode", ističe ovaj mladi vinar rekavši da će pamtiti Zagreb i studentski život, ali Lumbardu vidi boljim izborom za budućnost.

S prodajom vina, napominje, problema nemaju. "Većina je rezervirana unaprijed. Ako držiš do sebe i kvaliteta će s vremenom biti prepoznata, a onda ni prodaja neće biti problem", poručio je naš sugovornik.


Komentari članka

Vezani članci

Poljoprivredna komora: Stanje je alarmantno, prijeti gašenje OPG-ova. Situacija izmiče kontroli

29.07.2026.

Situacija u poljoprivredi vrlo je loša, negdje i alarmantna jer se uz afričku svinjsku kugu pojavila kuga malih preživača, a poskupljenje plavog dizela prisilit će male poljoprivrednike na zatvaranje OPG-ova, rečeno je u ponedjeljak na konferenciji za nov

Kako je obitelj Turkalj iz ruševine stvorila jednu od najnagrađivanijih hrvatskih sirana

28.07.2026.

Između Rastoka i Plitvičkih jezera obitelj Turkalj već četvrt stoljeća gradi priču o uspjehu. Od četiri krave do šampionskih sireva, njihovi proizvodi danas osvajaju europske medalje, nalaze put do restorana i škola, a najveći izazov više nije pronaći kup

Inženjer radiologije danas uzgaja biljke koje završavaju u Michelin restoranima

27.07.2026.

"Moji roditelji cijeli su život u poljoprivredi i praktički sam odrastao uz plastenike. Vidio sam i lijepe i one puno teže strane ovog posla - proljeće kada napokon ima prihoda i zimu kada se doslovno preživljavalo. Od njih sam naučio koliko se radom i od

Što s grožđem koje će uskoro u otkup: Panenić o aktualnim problemima u vinogradarstvu i vinarstvu

26.07.2026.

Iako je trenutno stanje u vinogradima, prema procjeni Tomislava Panenića, predsjednika Udruženja vinarstva HGK vrlo dobro i očekuje se još jedna uspješna vinogradarska godina, tržište pokazuje potpuno drugačiju sliku

Ana iz Zadra ima vlastiti restoran i OPG. Uzgaja i kokoši i čak 80 sorti rajčica

01.07.2026.

ANA ANDABAK iz Zadra na Instagramu je postala prepoznatljivo lice domaće poljoprivrede. Iako je po struci inženjerka građevine, danas je mnogi poznaju kao vlasnicu OPG-a na kojem uzgaja više od 80 sorti rajčica, desetke kokoši koje su postale zvijezde nje

Tag cloud

  1. 2891 članka imaju tag turizam
  2. 2729 članka imaju tag hrvatska
  3. 1518 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 703 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 697 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 544 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 460 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk