Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

20 Pro 2022

Počinje gradnja logističkog centra RC Zone Samobor vrijednog 75 mil. eura

Izvor: privredni.hr · Autor: Hina/P.hr  

Počinje gradnja logističkog centra RC Zone Samobor vrijednog 75 mil. eura

Češki investitor RC Europe ishodio je građevinsku dozvolu za izgradnju distributivno-logističkog centra u gospodarskoj zoni Bobovica u Samoboru vrijednog 75 milijuna eura, a otvorenje centra je planirano za 2024. godinu, izvijestili su iz te tvrtke.

Kako se navodi u priopćenju, ta investicija ima potencijal otvoriti stotine novih radnih mjesta, a centar bi trebao uključivati 86.000 četvornih metara skladišnog prostora, izgrađenog po najmodernijim principima zelene gradnje pogodnog za logističku i proizvodnu djelatnost.

Generalni direktor RC Europe Antonín Dillenz izjavio je kako mu je zadovoljstvo potvrditi da se njihov projekt izgradnje centra RC Zone uspješno nastavlja.

"S ishođenom građevinskom dozvolom nestala je i zadnja prepreka za realizaciju naše investicije koju nestrpljivo čekaju i potencijalni zakupci i partneri s kojima smo u pregovorima od početka godine", istaknuo je.

Centar će, kako je naveo, predstavljati jedinstven primjer potpuno zelene i održive gradnje u segmentu logistike u zemlji, a ta će investicija doprinijeti i kvaliteti života lokalnog stanovništva, ne samo kroz nova radna mjesta, već i kroz razvoj infrastrukture i bolju prometnu povezanost Samobora i okolice.

"Hrvatska je konačno na pragu Schengena i eurozone. Za nas to znači daleko manje troškove poslovanja i transporta, u logistici su granične kontrole dio svakodnevice, stoga Europa bez granica za nas uistinu znači uštedu vremena i novca", izjavio je u priopćenju Dillenz.

Otvorenje centra, kako je rekao, planirano je za 2024. godinu.

RC Europe već je ishodio potrebne građevinske dozvole za gradnju pristupne ceste i izmještanje Breganskog kolektora te završio većinu infrastrukturnih radova, čime je omogućena daljnja realizacija investicije, navodi se u priopćenju

Uz izgradnju pristupne ceste, nedavno su završeni i radovi na području rotora, uključujući vertikalnu signalizaciju te je završen proces izgradnje oborinske odvodnje, a započela je i izgradnja javnog parkinga i pristupnog mosta do centra.

RC Europe, češka razvojno-investicijska tvrtka je aktivna na međunarodnom tržištu od 2005. godine.

Nakon značajnog iskustva u gradnji i upravljanju shopping parkovima i poslovno-stambenim zgradama, projektom RC Zone Samobor grupacija ulazi i u segment logistike, navodi se u priopćenju.


Komentari članka

Vezani članci

Fonoa osigurala 110 milijuna dolara i preuzela PwC-ov porezni softver

29.05.2026.

Hrvatska porezna platforma za globalne tvrtke nastavlja rast investicijom serije C, a klijenti su im neke od najvećih svjetskih platformi poput Ubera, Netflixa, Canve i Booking.com.

Pical Resort vrijedan 200 milijuna eura jača turizam Istre

13.05.2026.

Najveći turistički projekt u Hrvatskoj donosi 800 novih radnih mjesta i inovativne sadržaje za goste i lokalnu zajednicu

Ivan Kovačić: Većina nekretnina prodanih u Zagrebu su investicije

08.05.2026.

Cijene nekretnina ubrzano rastu, a 70 posto prodanih nekretnina u Hrvatskoj plaćeno je u gotovini. Raste interes za luksuznim nekretninama, dok s druge strane prosječan radnik teško može kupiti stan od 50 ili 60 kvadrata. O stanju na tržištu nekretnina u

Investicija Končara i Siemensa: 260 milijuna eura i 350 novih radnih mjesta

06.05.2026.

Počinje proširenje tvornice transformatora u Zagrebu koja jače globalnu konkurentnost kompanije u jeku energetske tranzicije

Wall Street Journal: Evo zašto je Hrvatska najbolja lokacija za podatkovni centar

05.05.2026.

Europskom tržištu podatkovnih centara treba sve više energije. Procjenjuje se da će potražnja za električnom energijom potrebnom za njihovo napajanje porasti s 10 gigavata 2024. na čak 35 gigavata do 2030. godine. Rat u Perzijskom zaljevu dodatno je nagla

Tag cloud

  1. 2864 članka imaju tag turizam
  2. 1503 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  3. 2713 članka imaju tag hrvatska
  4. 1813 članka imaju tag svijet
  5. 1399 članka imaju tag ict
  6. 2006 članka imaju tag financije
  7. 1572 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1658 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1345 članka imaju tag industrija
  12. 1251 članka imaju tag investicije
  13. 1081 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1081 članka imaju tag menadžment
  15. 696 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 871 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 691 članka imaju tag opg
  19. 462 članka imaju tag BDP
  20. 362 članka imaju tag kompanije
  21. 793 članka imaju tag maloprodaja
  22. 556 članka imaju tag poticaji
  23. 710 članka imaju tag marketing
  24. 408 članka imaju tag potpore
  25. 520 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 458 članka imaju tag koronavirus
  27. 453 članka imaju tag start up
  28. 516 članka imaju tag eu fondovi
  29. 965 članka imaju tag kriza
  30. 538 članka imaju tag porezi
  31. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 365 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  33. 437 članka imaju tag osijek
  34. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  35. 529 članka imaju tag obrazovanje
  36. 513 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 429 članka imaju tag vlada
  39. 418 članka imaju tag hnb
  40. 346 članka imaju tag hgk