Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

02 Ruj 2021

Amazon otvara ured u Zagrebu, objavljeni oglasi za posao

Izvor: www.index.hr · Autor: Index Vijesti  

Amazon otvara ured u Zagrebu, objavljeni oglasi za posao

AMAZON, jedan od pet najvećih tehnoloških divova na svijetu, formalno je krenuo s otvaranjem ureda u Zagrebu.

Za početak traže 15 zaposlenika, objavili oglase
Za početak traže 15 zaposlenika. Oglase su objavili na svojim stranicama.

Amazon u prvim otvorenim pozicijama traži cijeli niz stručnjaka i inženjera za projektiranje i održavanje cloud infrastrukture.

Kao uvjet se postavlja fakultetska diploma i najmanje sedam godina iskustva u branši.

Zagrebačka firma
15 zaposlenika koji će biti tek prvi od više desetaka koje će, očekuje se, Amazon zaposliti u Zagrebu, radit će u tvrtki Amazon data services, osnovanoj u Hrvatskoj 2019. godine. Vlasnik te tvrtke je A100 Row, Inc., Amazonova tvrtka-kći sa sjedištem u SAD-u.

Zagrebačka firma je prošlu godinu zaključila sa 117.700 kuna neto dobiti. Dosad nije imala zaposlenih, a to će se sada promijeniti. Sjedište joj je u neboderu na Trgu bana Jelačića u Zagrebu.

Sastanak Plenkovića i predstavnika Amazona
Premijer Andrej Plenković se početkom srpnja sastao s predstavnicima Amazona na summitu u Sofiji. Premijer je tada rekao da je Amazon zainteresiran suradnju na području digitalizacije.

"Uputit ćemo ih na daljnje razgovore s čelnikom središnjeg državnog ureda za digitalno društvo", rekao je.

Plenković i predstavnici Amazona razgovarali su, kako je tada objavljeno, o procesu digitalizacije u Hrvatskoj i o namjeri otvaranja regionalnog centra u Zagrebu te suradnji u digitalnoj transformaciji, što će kreirati i nova radna mjesta.

Cloud usluge
Amazon je inače u veljači zakupio servere za caching, čime je Zagreb povezao na svoju cloud infrastrukturu. Kompanija koju je osnovao sada drugi najbogatiji čovjek svijeta Jeff Bezos pruža cloud usluge velikim kompanijama, pa tako Netflix koristi upravo Amazonovu infrastrukturu za svoj streaming servis.

U listopadu prošle godine Amazon je postao prisutan i u Hrvatskoj i kada je riječ o internetskoj trgovini. Tada je Hrvatskoj pošti dodijelio posao lokalne i regionalne distribucije svojih paketa.

Tako je Amazon proširio svoje poslovanje u Hrvatsku, a njihova je internetska trgovina postala dostupnija kupcima u Hrvatskoj. Sada će u Hrvatskoj ojačati svoje poslovanje kroz cloud usluge.


Komentari članka

Vezani članci

Najkorištenije aplikacije za e-trgovinu u svijetu

31.12.2025.

Mobilne aplikacije postale su glavni ulaz u online kupovinu za stotine milijuna potrošača diljem svijeta

Najposjećenije stranice za e-trgovinu u 2025.

11.11.2025.

Globalni krajobraz e-trgovine u 2025. godini ostaje uvelike koncentriran među nekoliko ključnih tvrtki

Konkurencija natjerala Amazon da uvede novi model poslovanja

01.07.2024.

Amazonu gori pod petama zbog sve popularnijih Temua i Sheina, stoga se tvrtka žuri ponuditi kupcima jeftine proizvode izravno iz Kine. Temu, u vlasništvu PDD Holdingsa, multinacionalne kompanije, i Shein koji je u kineskom vlasništvu, usavršili su svoje p

Najveća dentalna grupacija u srednjoj i jugoistočnoj Europi investirala je u Dragaš Dental Design iz Čepina

27.07.2023.

Naša je misija pružiti cjelovitu i najkvalitetniju moguću dentalnu skrb svim pacijentima, gradeći pritom s njima odnos sigurnosti i dugoročnoga uzajamnog povjerenja. Zdravlje pacijenata, njihovo samopouzdanje i zadovoljstvo vlastitim osmijehom naš je glav

Trčanje za trendovima: Tehnološke tvrtke u želji za inovacijom zapostavljaju svoje osnovne proizvode

29.03.2023.

Ovo nije prvi put u povijesti da je neka tvrtka pokušala napustiti svoju osnovnu djelatnost samo da bi joj se to raznijelo. Uzmimo General Electric, nekoć moćnog titana američke proizvodnje. U svojih prvih 100 godina GE se usredotočio na ono u čemu je bio

Tag cloud

  1. 2865 članka imaju tag turizam
  2. 1503 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  3. 2714 članka imaju tag hrvatska
  4. 1813 članka imaju tag svijet
  5. 1399 članka imaju tag ict
  6. 2006 članka imaju tag financije
  7. 1573 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1658 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1346 članka imaju tag industrija
  12. 1252 članka imaju tag investicije
  13. 1081 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1081 članka imaju tag menadžment
  15. 696 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 871 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 691 članka imaju tag opg
  19. 462 članka imaju tag BDP
  20. 362 članka imaju tag kompanije
  21. 793 članka imaju tag maloprodaja
  22. 556 članka imaju tag poticaji
  23. 710 članka imaju tag marketing
  24. 408 članka imaju tag potpore
  25. 520 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 458 članka imaju tag koronavirus
  27. 453 članka imaju tag start up
  28. 516 članka imaju tag eu fondovi
  29. 539 članka imaju tag porezi
  30. 965 članka imaju tag kriza
  31. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 365 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  33. 437 članka imaju tag osijek
  34. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  35. 529 članka imaju tag obrazovanje
  36. 513 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 429 članka imaju tag vlada
  39. 418 članka imaju tag hnb
  40. 346 članka imaju tag hgk