Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

11 Svi 2009

Protiv stresa kupanjem u pivu u hrastovim bačvama

Izvor: www.vjesnik.hr · Autor: D. Verković  

Protiv stresa kupanjem u pivu u hrastovim bačvama

Ovih će dana slavonskobrodski hotel Garten, objekt obiteljskog tipa dvadesetogodišnje tradicije, ponuditi jedinstvenu mogućnost pomlađivanja - kupanje u pivu u hrastovim bačvama. To je samo nastavak njihove životne i poslovne filozofije koja se očituje u tome da su stres i svi problemi današnjice nastali tehnološkim razvojem pa ih tehnološka pomagala ne mogu otkloniti. Vlasnici hotela okrenuli su se prirodi osmislivši prvi eko-etno wellness u Hrvatskoj, a vjerojatno i među prvima u Europi. Wellness je za Andriju Čukića, vlasnika hotela sa 16 soba smještenog u mirnom dijelu slavonskobrodskog vinogorja, izbor da se preuzme odgovornost za vođenje kvalitetnog života.

»Godinama razmišljam napraviti nešto ovakvo. Želimo da ljudi pod utjecajem prirode vrate prirodnu ravnotežu«, rekao je Čukić. Samo u wellness ponudu svog hotela uložio je oko milijun i pol kuna, vjerujući da će pristup relaksaciji koji zagovara brzo naći poklonike. Opuštajuće dvorane hotela Garten uključuju i kupke u čokoladi, ružinim laticama, jabukama... Vlasnik je jedan kutak hotela pretvorio u postelju u sijenu koja je, naravno, dio ponude. U jelovniku hotela prevladavaju laganije, prirodne namirnice, a mnogo se polaže i na opuštajuću glazbu. Najviše će pozornosti izazvati pivske kupke.

Istraživanja su pokazala da takve kupke revitaliziraju i obnavljaju kožu. Pivski koktel sastoji se od pomiješane vode i piva uz dodatak niza vitamina među kojima prevladavaju B 2 i B 12. Takvom se kupkom, naglašava vlasnik hotela, može zaustaviti starenje kože. Kupanje u pivu neće bit nedostižno jer kupka, sauna i ležanje u posebno konstruiranim bačvama stoji oko 200 kuna. Budući da u Gartenu pokušavaju raditi isključivo na prirodnoj osnovi, izbacili su i solarije, a uskoro planiraju otvoriti prvu mobilnu saunu, »slavonsku kupelj«. Riječ je o kombinaciji ruske i finske saune s tim da će korisnici u njoj moći uživati i danju i noću, ali u obližnjoj šumi.


Komentari članka

Vezani članci

Konferencija za poduzetnice u Slavonskom Brodu okupila žene željne znanja i povezivanja

14.04.2026.

Poduzetnica Josipa Šimunović organizirala je prvu konferenciju za poduzetnice u dvorani Poduzetničkog inkubatora pri Razvojnoj agenciji Slavonski Brod. Žena iz različitih dijelova Hrvatske napunile su dvoranu s ciljem razmjene znanja, iskustava i međusobn

Vrata otvorila pivovara i pivnica Pivara: U Karancu se nakon stotinu godina opet proizvodi pivo

14.04.2026.

U ponudi pet vrsta craft piva. Pivara je novi baranjski turistički sadržaj Malo je poznato da je prije stotinjak godina u Baranji, točnije u Karancu, postojala - pivovara.

U Vukovar uplovio prvi ovogodišnji brod sa 150 gostiju

20.03.2026.

Prvi ovogodišnji riječni kruzer s američkim turistima uplovio je u Vukovar i time označio početak još jedne kruzerske sezone. Grad na Dunavu ove godine očekuje stotine pristajanja i tisuće gostiju koji otkrivaju ljepote istoka Hrvatske.

Od baranjskih buša do surduka: Zašto je Baranja zvijezda kontinentalnog turizma?

19.02.2026.

Tijekom posjeta Baranji obišli smo Baranjsko Petrovo Selo, Beli Manastir, Podolje i Zmajevac, gdje smo razgledali vinarije, etnološke i gastronomske atrakcije. Također smo svratili u Karanac, uživajući u lokalnoj kuhinji i tradicionalnim delicijama.

Tomislav Goleš Babić: 'U naš dvorac dolaze najveće svjetske zvijezde i gosti iz cijelog svijeta'

08.02.2026.

Posao direktora prihvatio je s 28 godina i na 'noge podignuo' jedan od najatraktivnijih boutiqe hotela u Hrvatskoj, u koji danas dolaze gosti iz cijeloga svijeta.

Tag cloud

  1. 2847 članka imaju tag turizam
  2. 2703 članka imaju tag hrvatska
  3. 1805 članka imaju tag svijet
  4. 1484 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2003 članka imaju tag financije
  6. 1560 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1650 članka imaju tag izvoz
  8. 1320 članka imaju tag trgovina
  9. 1387 članka imaju tag ict
  10. 1330 članka imaju tag industrija
  11. 1243 članka imaju tag investicije
  12. 1079 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1072 članka imaju tag menadžment
  14. 1181 članka imaju tag EU
  15. 868 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 684 članka imaju tag opg
  17. 793 članka imaju tag maloprodaja
  18. 556 članka imaju tag poticaji
  19. 690 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 406 članka imaju tag potpore
  22. 517 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 536 članka imaju tag porezi
  27. 491 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 529 članka imaju tag obrazovanje
  29. 497 članka imaju tag prehrambena industrija
  30. 437 članka imaju tag osijek
  31. 448 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 511 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 356 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke