Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

21 Svi 2024

Prodaje se jedini hotel na Mljetu

Izvor: www.index.hr · Autor: Hina  

Prodaje se jedini hotel na Mljetu

HOTELSKA grupacija ALH (Adriatic Luxury Hotels-Jadranski luksuzni hoteli) objavila je prodaju hotela Odiseja, jedinog hotela na otoku Mljetu, za što zainteresirani investitori pisma namjere mogu slati do 18. lipnja konzultantskoj kući Colliers Hrvatska, doznaje se iz Colliersa.

Colliers Hrvatska je posrednik u tom procesu prodaje, pri čemu ne iznosi cijenu koja se traži za hotel Odisej niti druge detalje ponude, ali napominje da bi, s obzirom na prirodu i ljepote otoka Mljeta bilo poželjno buduće repozicioniranje hotela ka višoj kategoriji i određenoj ekskluzivnosti ponude, tipa boutique hotela ili slično.

"Jedinstvena nekretnina smještena u prekrasnom prirodnom okruženju hrvatskog nacionalnog parka na otoku Mljetu"
U pozivu investitorima navodi se da je ALH grupacija s luksuznim portfeljom hotela i vila u Dubrovniku, dok se za hotel Odisej ističe da je "jedinstvena nekretnina smještena u prekrasnom prirodnom okruženju hrvatskog nacionalnog parka na otoku Mljetu."

Spominje se i njegova dobra povezanost s Dubrovnikom i zračnom lukom te da to, kao i pozicija Hrvatske, njenog turizma i rezultati, tu priliku za kupnju čini "vrlo atraktivnom za ulagače koji traže ulaganja u prekrasna hrvatska obalna područja."

Dodani su i podaci da je Hrvatska najbolje odredište u svijetu za nautički charter, da ju je u 2023. ukupno posjetilo 19.5 milijuna turista, koji su ostvarili 92 milijuna noćenja, te da je dio EU-a, Schengena, WTO-a, NATO-a i Eurozone.

Za hotel Odisej pišu da je izgrađen 1978. i danas je kategoriziran s tri zvjezdice. Obnavljan je 1996. i 2004., a danas na ukupnoj površini od više od 8.700 metara četvornih uz ostalo ima 155 soba, dva luksuzna apartmana, prostore za opuštanje, restoran, bar, dječji bazen i plažu, wellness centar i teretanu.

"Unatoč izazovima, hotel je pokazao stabilan rast u broju noćenja i stopi popunjenosti, postupno se vraćajući na razine prije 2019., što ga čini privlačnom investicijskom prilikom u cvatućem turističkom sektoru Hrvatske", navodi se u pozivu investitorima.


Komentari članka

Vezani članci

Treba li ukinuti paušalni porez? Rasprava o novom modelu oporezivanja obiteljskog smještaja

09.06.2026.

Uključiti obrtnike, male poduzetnike i iznajmljivače u donošenje odluka koje se tiču njihova poslovanja, a povećanje poreza mora biti predvidljivo i najviše 10 posto u odnosu na dosadašnje stope. Dakle, paušal

Ana vodi Boutique Hotel Bol: „U sezonskom turizmu nema prostora za odgađanje odluka“ - Uplift

09.06.2026.

Poduzetništvo u turizmu rijetko ostavlja prostor za improvizaciju. Posebno kada se odvija u sezonskom ritmu, unutar obiteljskog biznisa. Upravo u takvom okruženju oblikovao se profesionalni put Ane Jurković, poduzetnice s otoka Brača koja danas vodi Bouti

Znakovit početak lipnja: Brojni Nijemci, Talijani i Poljaci za kraći odmor biraju Hrvatsku

03.06.2026.

Ova turistička godina definitivno nije bez izazova, a osim geopolitičke situacije i inflacije, na ruku ne ide ni raspored blagdana koji su nešto ranije u odnosu na lani, kažu turistički djelatnici

Tomislav od kiteboardinga želi napraviti pravu turističku senzaciju u Hrvatskoj. Objasnio nam je kako - Uplift

02.06.2026.

Kada Tomislav Krčelić govori o kiteboardingu, iz svake rečenice jasno je da ne govori samo o sportu. Za njega je to način života, prostor slobode i izlaska iz zone komfora, ali i vrlo konkretan turistički potencijal koji Hrvatskoj može donijeti novi tip g

Bavarci preplavili Istru - na poluotoku ih se odmara 90 tisuća

01.06.2026.

U dijelu njemačkih pokrajina traju dvotjedni školski praznici pa su Nijemci, osobito Bavarci, preplavili Istru. Od oko 130 tisuća turista, na poluotoku ih je gotovo 90 tisuća. Napunili su hotele, dio privatnog smještaja i kampove

Tag cloud

  1. 2867 članka imaju tag turizam
  2. 1503 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  3. 2714 članka imaju tag hrvatska
  4. 1814 članka imaju tag svijet
  5. 1399 članka imaju tag ict
  6. 1575 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2006 članka imaju tag financije
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1658 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1347 članka imaju tag industrija
  12. 1253 članka imaju tag investicije
  13. 1081 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1084 članka imaju tag menadžment
  15. 697 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 872 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 692 članka imaju tag opg
  19. 462 članka imaju tag BDP
  20. 362 članka imaju tag kompanije
  21. 793 članka imaju tag maloprodaja
  22. 556 članka imaju tag poticaji
  23. 710 članka imaju tag marketing
  24. 408 članka imaju tag potpore
  25. 521 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 458 članka imaju tag koronavirus
  27. 453 članka imaju tag start up
  28. 539 članka imaju tag porezi
  29. 516 članka imaju tag eu fondovi
  30. 965 članka imaju tag kriza
  31. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 366 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  33. 531 članka imaju tag obrazovanje
  34. 437 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 513 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 429 članka imaju tag vlada
  39. 418 članka imaju tag hnb
  40. 346 članka imaju tag hgk