Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

17 Ruj 2012

Gradonačelnici ne pristaju na skuplje grijanje

Izvor: www.bankamagazine.hr · Autor: Bankamagazin / HRT  

Gradonačelnici ne pristaju na skuplje grijanje

Grijanje poskupljuje i do 37%. Zahtjev za tako golemo poskupljenje HEP je uputio lokalnim vlastima u šest hrvatskih gradova. Skuplje grijanje HEP želi u Zagrebu, Osijeku, Velikoj Gorici, Sisku, Zaprešiću i Samoboru.

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić neće prihvatiti HEP-ov zahtjev za poskupljenje grijanja. Iz Ureda zagrebačkoga gradonačelnika priopćeno je da Bandić ima ovlast za neprihvaćanje, odnosno stavljanje veta na takav prijedlog te da će to pravo i iskoristiti. Odluke o poskupljenju su na gradskim vijećima. Gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić žurno je sazvao Gradsko vijeće. "Kao gradonačelnik iznosim negativno mišljenje", rekao je za HTV. "Mi smo kao grad, kao što zakon nalaže, podnijeli zahtjev za HERA-ino mišljenje o tom poskupljenju. Znamo da je HERA od HEP-Toplinarstva tražila mišljenje zašto je to tako veliko poskupljenje", rekao je gradonačelnik Zaprešića Željko Turk za HTV. I na osječku adresu stigao je zahtjev za poskupljenje toplinske energije. Gradski oci protive se toj odluci jer bi to bio još jedan udar na ionako loš standard građana. "Sigurno nećemo dopustiti da građani na ovakav način budu ponovno stavljeni pred gotov čin. Smatramo da traženo poskupljenje nije opravdano u toj visini", rekao je Milan Kamenko, v. d. pročelnika Odjela za komunalno-stambeno gospodarstvo grada Osijeka.

Pitanje o razlozima poskupljenja direktoru HEP-Toplinarstva Robertu Krklecu uputio je Dnevnik 3. "Zadnje poskupljenje grijanja bilo je 1.siječnja 2009. U međuvremenu je poskupjelo gorivo, koje sudjeluje u ukupnoj strukturi troškova 75 posto, plin je poskupio za više od 60 posto, a tekuće gorivo za više od 40 posto. HEP toplinarstvo je prošle godine imalo gubitak veći od 320 milijuna kuna. Smatram da su to dobri i opravdani razlozi za poskupljenje grijanja", rekao je Krklec.

U niti jednom od šest gradova gradonačelnik nije član neke od stranaka Kukuriku koalicije.


Komentari članka

Vezani članci

Solarni boom u Hrvatskoj: 80 posto kapaciteta drži biznis

08.12.2025.

Na mrežu HEP ODS-a priključeno je 38.947 krovnih sunčanih elektrana ukupne snage 1106,962 MW, pri čemu poduzetnici dominiraju nad kućanstvima

Najveće grupacije u Hrvatskoj: Vujnovčeva Fortenova preskočila Vujnovčevu energetiku

18.11.2024.

Na rang-listi najvećih konsolidiranih grupacija i samostalnih tvrtki 137 ih je 2023. ostvarilo više od milijardu kuna prihoda, a 15 među njima ulazi u klub eurskih milijardera. Energetske grupacije Pavla Vujnovca zbog unutarnjeg su preustroja i pada cijen

Sprema se izgradnja novog bloka nuklearke Krško. Pitali smo HEP kako napreduju razgovori sa Slovencima

04.04.2024.

Nakon što je predsjednik Uprave HEP-a Vice Oršulić iznenadio i domaću i slovensku javnost nedavnom izjavom na konferenciji u Zagrebu da HEP razmišlja o sudjelovanju u izgradnji novog bloka nuklearke u Krškom, te najavio i sastanak o tome, na upit FORBES H

Od 1. travnja nove cijene električne energije za dobar dio poduzetnika: 90 tisuća tvrtki će osjetiti ovu mjeru

14.03.2023.

Nove cijene za poduzetništvo u zajamčenoj opskrbi vrijede do 30. lipnja ove godine. Agencija svaka tri mjeseca donosi novi cjenik za ovu vrstu usluge zbog promjena na tržištu. U njezinoj odluci nije, u odnosu na prethodnu, mijenjana opskrbna naknada od 4,

Više od sedam milijardi eura ‘zarobljeno‘ u gotovo 50 tisuća praznih zagrebačkih stanova

09.03.2023.

Gotovo 50 tisuća stanova u Zagrebu zjapi prazno. Proizlazi to iz analize koju je Lider napravio na osnovu podataka Državnog zavoda za statistiku i podataka o potrošnji električne energije od HEP ODS-a.

Tag cloud

  1. 2847 članka imaju tag turizam
  2. 2698 članka imaju tag hrvatska
  3. 1805 članka imaju tag svijet
  4. 1484 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2002 članka imaju tag financije
  6. 1560 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1649 članka imaju tag izvoz
  8. 1320 članka imaju tag trgovina
  9. 1387 članka imaju tag ict
  10. 1329 članka imaju tag industrija
  11. 1243 članka imaju tag investicije
  12. 1079 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1071 članka imaju tag menadžment
  14. 1181 članka imaju tag EU
  15. 868 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 684 članka imaju tag opg
  17. 793 članka imaju tag maloprodaja
  18. 556 članka imaju tag poticaji
  19. 690 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 406 članka imaju tag potpore
  22. 517 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 536 članka imaju tag porezi
  27. 490 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 529 članka imaju tag obrazovanje
  29. 497 članka imaju tag prehrambena industrija
  30. 437 članka imaju tag osijek
  31. 448 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 510 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 356 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke