Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

16 Pro 2021

Adama otvara novu tvornicu posvećenu proizvodnji TOV herbicida

Izvor: www.agroklub.com · Autor: Martina Popić  

Adama otvara novu tvornicu posvećenu proizvodnji TOV herbicida

Tvrtka Adama otvara novu proizvodnu jedinicu u Londrini u Brazilu koja će isključivo biti posvećena proizvodnji herbicida tehnologijom uljne disperzije (TOV), a započet će se s proizvodnjom Cheval®, sredstvom koje je namijenjeno za tretiranje korova u soji, kukuruzu i pamuku.

U ovu novu proizvodnu jedinicu u Londrini uloženo je dva milijuna američkih dolara, a u njoj će se godišnje proizvoditi osam milijuna litara. Tvrtka planira plasirati još tri takva herbicida u narednih pet godina.

Osim na brazilskom tržištu proizvodnja takvih zaštitnih sredstava odvijat će se i u ostalim zemljama Latinske Amerike, SAD-a, Kini, Južnoj Africi i Namibiji, navode iz ove kemijske kuće.

"Trenutno bogata paleta rješenja za zaštitu usjeva dostupnih poljoprivrednicima diljem svijeta, potaknula je tvrtku da se usredotoči na istraživanje i razvoj inovativnih pristupa kako bi poboljšala učinkovitost postojećih i novih aktivnih tvari na terenu", komentirao je za Agroklub Ilan Levanon, generalni menadžer za Srbiju, zemlje zapadnog Balkana i Albaniju.

Kako je pojasno, to su sofisticirane formulacije koje mogu poboljšati učinak proizvoda i dati bolje biološke rezultate koristeći samo djelić aktivne tvari po hektaru, pružajući poljoprivredniku jednostavno, biološki superiorno i isplativo rješenje.

"Ova tehnologija je nedavno lansirana u Brazilu s velikim uspjehom i veselimo se što ćemo uskoro lansirati slične tehnologije i ovdje", dodao je.

Cilj je spriječiti rezistentnost na korove
Nova je tvornica izgrađena po principu uštede energije za 25 posto, 50 posto manjeg utroška vode i otpada u odnosu na učinkovitost ostalih, a bit će opremljena i sustavima za filtriranje plina i čestica izbjegavajući onečišćenje atmosfere.

"Prva je u svijetu za takva sredstva i njihova velika razlika je TOV tehnologija, ista ona koja je korištena u našim fungicidima kao što je Cronnos®", navodi direktorica tvrtke Ana Colla dodavši da ona jamči sigurnost, kvalitetu, pouzdanost i manji utjecaj na okoliš.

Prema njezinim riječima, ova inovativna formulacija, u kombinaciji s aktivnim sastojcima pokazala je visoku učinkovitost u suzbijanju korova u glavnim proizvodnim regijama.

"Na razvoju ove tehnologije za herbicide radimo više od pet godina, a došla je u važnom trenutku, doprinoseći ponudi proizvoda s obzirom na globalni scenarij nedostatka inputa i rezistentnosti korova", zaključila je Colla.


Komentari članka

Vezani članci

Manje antibiotika na farmi: Kako inovacije u hranidbi mijenjaju moderno stočarstvo

31.07.2026.

Akreditirani sustavi upravljanja kvalitetom, pokusne farme za svinje i perad te suradnja s vodećim svjetskim znanstvenim institucijama i obrazovnim centrima, dio je onoga što Agrofeed čini jednom od vodećih tvrtki europske industrije stočne hrane.

Poljoprivredna komora: Stanje je alarmantno, prijeti gašenje OPG-ova. Situacija izmiče kontroli

29.07.2026.

Situacija u poljoprivredi vrlo je loša, negdje i alarmantna jer se uz afričku svinjsku kugu pojavila kuga malih preživača, a poskupljenje plavog dizela prisilit će male poljoprivrednike na zatvaranje OPG-ova, rečeno je u ponedjeljak na konferenciji za nov

Kakva kriza? Kruzeri ruše rekorde: Putnika više nego ikad, zarade rastu

29.07.2026.

Pandemija, ratovi i geopolitičke napetosti posljednjih su godina ozbiljno pogodili turističku industriju, no poslovanje kompanija za kružna putovanja pokazalo se iznenađujuće otpornim. Nakon kratkotrajnog pada tijekom pandemije, kruzeri ponovno bilježe re

Inženjer radiologije danas uzgaja biljke koje završavaju u Michelin restoranima

27.07.2026.

"Moji roditelji cijeli su život u poljoprivredi i praktički sam odrastao uz plastenike. Vidio sam i lijepe i one puno teže strane ovog posla - proljeće kada napokon ima prihoda i zimu kada se doslovno preživljavalo. Od njih sam naučio koliko se radom i od

Gotovo svi kod kuće imamo njihov proizvod: Kako je njemački gigant završio na rubu propasti

27.07.2026.

Jedan od najpoznatijih europskih proizvođača baterija, njemačka Varta, zatražio je otvaranje stečajnog postupka u vlastitoj režiji. Dok vjerovnici razmatraju izdvajanje najprofitabilnijeg dijela poslovanja, stručnjaci upozoravaju da bi slom tvrtke mogao i

Tag cloud

  1. 2893 članka imaju tag turizam
  2. 2730 članka imaju tag hrvatska
  3. 1519 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1406 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 704 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 698 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 545 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 461 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 374 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk