Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

14 Ou 2012

4. Međunarodna konferenciju o obiteljskim tvrtkama

Izvor: www.obiteljsketvrtke.org · Autor: Poduzetnistvo.org  

4. Međunarodna konferenciju o obiteljskim tvrtkama

Obiteljske tvrtke su temelj svjetske ekonomije. Obiteljske tvrtke u najrazvijenijim zemljama ostvaruju više od 50% BDP-a, više od 60% zaposlenosti i stvaraju 75% novih radnih mjesta. Obiteljske tvrtke nisu samo male i srednje tvrtke. Mnoge velike tvrtke su u vlasništvu obitelji i čine čak 35% tvrtki na popisu Fortune 500. Obiteljski posao je dominantan u strukturi gospodarstva, ali jedinstvenost interakcije vlasništva, upravljanja i sukcesije u velikoj mjeri je zanemarena u razumijevanju strateške orijentacije i performansi takvih tvrtki. Zbog utjecaja obiteljskog poduzetništva na nacionalne ekonomije u mnogim razvijenim zemljama se sve više govori o potrebi primjena različitih programa i instrumenata ekonomske politike koje prepoznaju specifičnosti obiteljskih poduzeća.

Liderpress u partnerstvu s Centrom za politiku razvoja malih i srednjih poduzeća i poduzetništva - CEPOR organizira 4. Međunarodnu konferenciju o obiteljskim tvrtkama: Nove generacije u obiteljskom biznisu, koja će se održati 05. travnja 2012. u Hotel Four Points by Sheraton Panorama. Četvrta konferencija o obiteljskom poduzetništvu želi postaviti Hrvatsku među zemlje koje prepoznaju važnost obiteljskih tvrtki u gospodarstvu i važnost uspješnog procesa prijenosa vlasništva i kontrole prava s jedne generacije na drugu.

Konferencija je namijenjena vlasnicima i menadžerima koji rade u obiteljskim poduzećima, odvjetnicima, konzultantima i predstavnicima institucija koje vode računa o uspješnosti ovog segmenta gospodarstva

Konferencija želi predstaviti i promovirati pozitivnu ulogu obiteljskih kompanija, uvjete za njihov uspjeh i održivost, razmjenu međunarodnih iskustava i stvaranje nove mreže u jugoistočnoj Europi koje se bave obiteljskim tvrtkama. Obiteljsko poduzetništvo u Hrvatskoj i susjednim zemaljama snažno se razvija u posljednjih 20 godina. Zahvaljujući naporima osnivača i njihovih obitelji, oni su postigli velike rezultate. Globalizacija i financijske nestabilnosti suočavaju obiteljska poduzeća s velikim izazovima. Konferencija daje odgovore na važna pitanja za vlasnike malih, srednjih i velikih obiteljskih poduzeća.


Komentari članka

Vezani članci

Ugostitelji upozoravaju: Bez stranih radnika sezona ne bi uspjela

25.06.2026.

Potrebe za stranim radnicima iz godine u godinu rast, domaće gospodarstvo ovisi o njima. Osim u trgovini, dostavi, građevini i turistička sezona teško je postala zamisliva bez njih. Na obali gotovo da ne postoji ugostiteljski objekt, hotel koji ne zapošlj

Ovisi li hrvatsko gospodarstvo o uvozu radne snage?

25.06.2026.

Uz demografski pad i iseljavanje mladih, Hrvatska se suočava s jednim od najvećih izazova svoje budućnosti. Dok broj stranih radnika u Hrvatskoj iz godine u godinu raste, sve se češće postavlja pitanje je li Hrvatska postaje ovisna o stranoj radnoj snazi?

Model prekvalifikacije: Ovo su najtraženiji programi za koje Hrvati koriste vaučere za obrazovanje

23.06.2026.

U četiri godine provedbe sustava vaučera za obrazovanje odraslih dodijeljeno je gotovo 66.000 vaučera, a više od 51.000 polaznika uspješno je završilo obrazovne programe, pokazuje odgovor hrvatske Vlade na zastupničko pitanje Damira Barbira (Centar)

Deficit medicinara je ogroman. Centar za rehabilitaciju u Kraljevici svakoj medicinskoj sestri nudi i 5.000 € dobrodošlice

16.06.2026.

Ugovor o radu na neodređeno, pet tisuća eura dobrodošlice i 400 eura mjesečne subvencije za smještaj za kandidate izvan Primorsko-goranske županije – uvjeti su koje Centar za rehabilitaciju Fortica u Kraljevici nudi za čak četiri radna mjesta medicinskih

Nikad manje nezaposlenih u Hrvatskoj: sezona puni tržište rada

13.06.2026.

Krajem svibnja ove godine u evidenciji Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje (HZZ) bilo je registrirano 61.298 nezaposlenih što je 11.933 ili 16,3 posto manje nego u svibnju lani te najmanje otkako se vodi evidencija, pokazuju HZZ-ovi podaci objavljeni u sri

Tag cloud

  1. 2891 članka imaju tag turizam
  2. 2729 članka imaju tag hrvatska
  3. 1518 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 703 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 697 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 544 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 460 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk