Poduzetnički portal · Članak
12 Kol 2015
VELPRO potpisao Sporazume o suradnji sa svim udruženjima malih trgovaca u Hrvatskoj
Izvor: www.glas-slavonije.hr · Autor: Darko PEJIĆ
Uspješnu višegodišnju suradnju i podršku malim trgovcima u Hrvatskoj VELPRO je dodatno potvrdio potpisivanjem Sporazuma o poslovnoj suradnji sa svim udruženjima malih trgovaca Republike Hrvatske.
Sporazum je potpisan sa Savezom udruga malih trgovaca, Udrugom trgovaca Sisak, Udrugom trgovaca Zadarske županije, Udrugom trgovaca Sjever Plus i Udrugom trgovaca Splitsko-dalmatinske županije.
U VELPRO-u navode kako od svog osnutka uspješno surađuju s malim trgovcima, a partnerski odnos kontinuirano se proširuje kroz različite projekte koji za cilj imaju podršku, očuvanje i unaprjeđenje poslovanja malih trgovaca u Hrvatskoj. Kroz različite programe malim trgovcima omogućuje se smanjenje troškova, implementacija suvremenih maloprodajnih praksi i znanja te ukupno povećanje efikasnosti poslovanja.
- Potpisivanje ovih sporazuma rezultat je zajedničkih težnji za unaprijeđenjem svih aspekata višegodišnje uspješne suradnje malih trgovaca i VELPRO-a, kojom se jača i vodeća pozicija domaće proizvodnje i trgovine – izjavio je Zoran Mitreski, direktor Poslovnog područja veleprodaje i distribucije u Konzumu.
- Nastavak dugogodišnje partnerske suradnje s VELPRO-om, kao najvećom hrvatskom veleprodajom, omogućuje našim članovima još povoljnije uvjete nabave robe i usluga, ali osigurava i dugoročnu stabilnost poslovanja i konkurentnost na izuzetno kompetitivnom europskom tržištu. Povezivanje malih trgovaca u okviru Saveza iznimno je važno za opstanak i razvoj male trgovine u Hrvatskoj – kaže Ivan Čibarić, predsjednik Saveza udruga malih trgovaca RH.
Zoran Paleka, predsjednik Udruge trgovaca Zadarske županije, kao i Vladimir Deverić, predsjednik Udruge trgovaca Sisak, nakon potpisivanja Ugovora s Mitreskim najavili su još kvalitetniju suradnju.
- Sporazum je iznimno važan za sve članove našeg udruženja, budući da je riječ o važnom načinu promicanja interesa malih trgovaca u Hrvatskoj – smatra Deverić.
Paleka je dodao kako je uspjeh u trgovini usko vezan s partnerstvima s dobavljačima, kao i kupcima. “Cilj Udruženja malih trgovaca i VELPRO-a jest povećati dodatnu vrijednost na principima održivog razvoja”, kaže Paleka.
Sporazum o poslovnoj suradnji s VELPRO-om potpisali su i Oliver Vuletić, predsjednik Udruge trgovaca Splitsko-dalmatinske županije i Čedomir Momčilović, predsjednik Udruge trgovaca Sjever Plus, koji je izrazio zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom te naglasio važnost Sporazuma za stvaranje pozitivnih trendova u tradicionalnoj maloprodaji i njezinom opstanku.
SVAKODNEVNO NA RASPOLAGANJU 8000 RAZLIČITIH ARTIKALA
VELPRO, kroz svoja 23 veleprodajna centra diljem Hrvatske, profesionalnim pristupom, kvalitetom i širinom asortimana i usluga, u potpunosti odgovara zahtjevima i potrebama kupaca tijekom cijele godine. “Na više od 90.000 četvornih metara skladišnog prostora u veleprodajnim centrima kupcima je svakodnevno na raspolaganju više od 8000 različitih artikala. Svojom raširenom logističkom mrežom VELPRO osigurava isporuku u svim dijelovima Hrvatske, a širinom asortimana omogućuje cjelovitu opskrbu na jednom mjestu”, navodi Ivana Glavurdić iz Sektora marketinga Konzuma.
Komentari članka
Vezani članci
Rast maloprodaje usporava, slijedi borba za učinkovitost
16.07.2026.Čelnik Studenca Michał Seńczuk kaže da će prednost donositi logistika, podaci, asortiman i učinkovitost mreže, a ne samo nova otvaranja
Novina: Svaka kupnja na rate postaje kredit, potrošač će dokazivati kupovnu moć
10.07.2026.Svi koji prodaju proizvode ili usluge na rate morat će tražiti licencu HNB-a da su sposobni procijeniti kreditnu sposobnost
"Novi vlasnik Optike Ande žestoko se upustio u širenje tržišta
09.07.2026.Obrazac je isti kakav je investicijski fond primijenio u Mlinaru: agresivno organsko širenje temeljeno na snazi brenda, a zatim akvizicije
Buljan: Novi nameti poskupjet će online kupnju, trošak će snositi potrošači
02.07.2026.Novi fiksni carinski namet na pakete iz zemalja izvan Europske unije, iako je zamišljen kao obveza platformi i prodavatelja, u konačnici će najvjerojatnije platiti potrošači.
I ove smo godine za uskrsne blagdane rekordno trošili, ali...
10.04.2026.I ove smo godine za uskrsne blagdane rekordno trošili. Prema podacima Porezne uprave, u tjednu uoči Uskrsa potrošili smo gotovo 713 milijuna eura, što je 5 posto više nego u prošlogodišnjem uskrsnom tjednu.
Tag cloud
- 2891 članka imaju tag turizam
- 2729 članka imaju tag hrvatska
- 1518 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 1820 članka imaju tag svijet
- 1405 članka imaju tag ict
- 1584 članka imaju tag poljoprivreda
- 2010 članka imaju tag financije
- 544 članka imaju tag krediti
- 1665 članka imaju tag izvoz
- 1323 članka imaju tag trgovina
- 1363 članka imaju tag industrija
- 1265 članka imaju tag investicije
- 1086 članka imaju tag zapošljavanje
- 1090 članka imaju tag menadžment
- 703 članka imaju tag tehnologija
- 1186 članka imaju tag EU
- 876 članka imaju tag poduzetništvo
- 697 članka imaju tag opg
- 463 članka imaju tag BDP
- 544 članka imaju tag porezi
- 371 članka imaju tag kompanije
- 795 članka imaju tag maloprodaja
- 560 članka imaju tag poticaji
- 711 članka imaju tag marketing
- 409 članka imaju tag potpore
- 524 članka imaju tag hotelijerstvo
- 430 članka imaju tag vlada
- 460 članka imaju tag start up
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
- 516 članka imaju tag eu fondovi
- 966 članka imaju tag kriza
- 496 članka imaju tag gospodarstvo
- 533 članka imaju tag obrazovanje
- 438 članka imaju tag osijek
- 498 članka imaju tag prehrambena industrija
- 515 članka imaju tag dzs
- 454 članka imaju tag energetika
- 419 članka imaju tag hnb
- 347 članka imaju tag hgk
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
