Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

17 Svi 2017

Velika i moderna Lesnina otvara vrata iduće godine, već traže više od 100 radnika

Izvor: www.glasistre.hr · Autor: Zvjezdan STRAHINJA  

Velika i moderna Lesnina otvara vrata iduće godine, već traže više od 100 radnika

Kamen-temeljac trgovačkog centra Lesnina u Vodnjanu položili su u utorak blizu čvora Peličeti na Istarskom ipsilonu direktor prodaje i marketinga Lesnine XXXL Hrvatska Matija Mandić i vodnjanski gradonačelnik Klaudio Vitasović. Mada je riječ o lokaciji uz ulaz u Pulu s istarske autoceste, riječ je o parceli na samom rubu područja grada Vodnjana, nedaleko od stancije Vernal i željezničke pruge. Stoga se i na veliki trgovački centar za opremanje doma, čije se otvorenje očekuje u veljači 2018., treba gledati kao investiciju na vodnjanskom tlu.

Već traže 120-130 radnika

- Investicija je vrijedna 20 milijuna eura. U prvoj fazi gradi se objekt od 22 tisuće četvornih metara bruto površine, dakle i sa skladištima, dok će sam prodajni prostor imati površinu od oko 12 tisuća kvadrata. U kasnijoj fazi u planu je i dodatni objekt za brend Mömax koji se uz Lesninu planira širiti cijelom Hrvatskom, rekao je Mandić pred novinarima na velikom gradilištu.

Centar, kao najmoderniji u lancu ovog renomiranog brenda, sinonima za namještaj na prostorima bivše države, nudio bi kompletan asortiman za opremanje doma stanovnicima Istre, ali i šire. Zemljište je tvrtka Lesnina H kupila od privatne osobe, a Grad Vodnjan je investitorima išao na ruku i dotadašnju društvenu namjenu tog područja izmjenom Prostornog plana prenamijenio u gospodarsku.

- U planu je zapošljavanje 120-130 osoba, ne računajući vanjske djelatnike u montaži, dostavi, čišćenju i tako dalje. Natječaj za zapošljavanje već je pokrenut jer dosta ulažemo u edukaciju zaposlenika kako bi bili spremni za posao kada objekt bude gotov, otkrio je Mandić.

Pristupnu cestu s kružnog toka, prvog od čvorišta Peličeti prema pulskoj Šijani, do budućeg centra izgradio je Grad Vodnjan. U put i javnu rasvjetu uložili su, rekao je Vitasović, oko tri milijuna kuna. "Inicijativa za gradnju na tom području iz Lesnine H stigla nam je sredinom 2015. i odonda smo uspjeli izmijeniti Prostorni plan grada, odnosno namjenu područja, nakon čega je izdana lokacijska, a potom i građevinska dozvola. I na ovom primjeru pokazali smo koliko je gradska uprava efikasna te, ako je investitor ozbiljan, kako se brzo može riješiti potrebna dokumentacija", rekao je Vitasović.

Gradilište na četiri hektara

Radove na parceli u katastarskoj općini Galižana, površine od gotovo četiri hektara, izvodi tvrtka GIC Gradnje. Mada je teška mehanizacija zauzeta tek zemljanim radovima, već je moguće pojmiti gabarite tog velikog budućeg poslovno-trgovačkog kompleksa.

Milijunski prihod za Grad

- Gradnja Lesnine XXXL i Infobipovog centra u Vodnjanu te projekt izgradnje hotela u Barbarigi investicije su koje smo čekali desetljeće. To znači i da je kriza konačno iza nas i da investitori u Gradu Vodnjanu vide dobrog partnera, rekao je Vitasović. Na pitanje koliko će Grad uprihoditi od gradnje, između ostalog i po osnovi komunalnog doprinosa, Vitasović je naveo da je riječ o milijunskim iznosima, ali i da će se ovdje prikupljen komunalni doprinos ovdje i investirati. "Korist od ove investicije treba promatrati kroz nova zapošljavanja. Čuli smo da je u planu i do 130 radnih mjesta u prvoj fazi, dakle možda i 250 u drugoj, a to je onda i značajno za cijelu južnu Istru", zaključio je Vitasović. (, snimio Milivoj MIJOŠEK)


Komentari članka

Vezani članci

Končar otvorio novi laboratorij vrijedan više od 20 milijuna eura

16.07.2026.

Riječ je o najsuvremenijem tehnološkom objektu za velike električne strojeve i pogone u Bedekovčini kakvih ima svega nekoliko u Europi

Rast maloprodaje usporava, slijedi borba za učinkovitost

16.07.2026.

Čelnik Studenca Michał Seńczuk kaže da će prednost donositi logistika, podaci, asortiman i učinkovitost mreže, a ne samo nova otvaranja

Franck planira gradnju novog proizvodno-skladišnog pogona

16.07.2026.

Nakon akvizicije tvornice u BiH kompanija najavljuje novu investiciju, ubrzava digitalizaciju, uvodi AI i nastavlja ulaganja iz vlastitih sredstava

Novina: Svaka kupnja na rate postaje kredit, potrošač će dokazivati kupovnu moć

10.07.2026.

Svi koji prodaju proizvode ili usluge na rate morat će tražiti licencu HNB-a da su sposobni procijeniti kreditnu sposobnost

JGL pokreće najveći investicijski ciklus u svojoj povijesti

09.07.2026.

Predsjednica Uprave Eva Usmiani Capobianco kaže da će ulaganje od 139 milijuna eura povećati proizvodne kapacitete i ubrzati međunarodnu ekspanziju

Tag cloud

  1. 2884 članka imaju tag turizam
  2. 2727 članka imaju tag hrvatska
  3. 1512 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1817 članka imaju tag svijet
  5. 1403 članka imaju tag ict
  6. 1580 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2009 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1664 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1357 članka imaju tag industrija
  12. 1262 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1086 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 874 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 694 članka imaju tag opg
  19. 462 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 795 članka imaju tag maloprodaja
  22. 560 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 458 članka imaju tag koronavirus
  27. 457 članka imaju tag start up
  28. 541 članka imaju tag porezi
  29. 370 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 495 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  35. 437 članka imaju tag osijek
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 429 članka imaju tag vlada
  39. 418 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk