Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

30 Tra 2009

Varteks i Podravka suradnjom čuvaju radna mjesta

Izvor: www.liderpress.hr · Autor: Siniša Maksimović  

Varteks i Podravka suradnjom čuvaju radna mjesta

Ugovor o poslovnoj suradnji kojim će modna kompanija Varteks i prehrambena industrija Podravka svojim zaposlenicima omogućiti povoljniju nabavu robe i usluga potpisan je danas u zagrebačkom City centru Varteks.

Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Varteksa Zoran Košćec i predsjednik Uprave Podravke Zdravko Šestak.

- Varteks ovim ugovorom pruža Podravkinim zaposlenicima uslugu šivanja odjeće po mjeri i povoljne uvjete kupnje u našoj maloprodajnoj mreži. Uvjeren sam da ćemo ispuniti očekivanja partnera. Želim naglasiti da je to dobar primjer povezivanja domaćih kompanija u trenutačnoj gospodarskoj situaciji - rekao je predsjednik Uprave Varteksa Zoran Košćec.

Podravka, koja zapošljava otprilike četiri tisuće ljudi, od današnjeg će dana naručivati odjeću za svoje zaposlenike i poslovna odijela za direktore i menadžment, a Varteksovi će radnici moći po povoljnijim cijenama kupovati razne Podravkine proizvode. Tim činom, misli predsjednik Uprave Podravke, čuvaju se radna mjesta u domaćoj prehrambenoj i tekstilnoj industriji.

- U današnje vrijeme, kad je naglasak stavljen na očuvanju radnih mjesta i zaštitu domaće proizvodnje, svakako je važno da se povezujemo i kao hrvatske tvrtke gradimo partnerske odnose - rekao je Šestak i dodao da je zadovoljan time što će zaposlenici tvrtke kojoj je on na čelu nositi Varteksova odijela. Podravkini će radnici u Varteksovoj maloprodajnoj mreži osim na Varteksove proizvode imati popust na sve robne marke koje ta robna kuća zastupa u Hrvatskoj.


Komentari članka

Vezani članci

Sve domaće: Podravka više ne uvozi grašak, ciklu, rajčicu i papriku

16.06.2026.

Na Podravkinim poljima u Koprivnici i okolici traje intenzivna berba graška. Berba je počela još 1. lipnja i trebala bi završitit do kraja ovog tjedna ako vremenski uvjeti budu povoljni, a iz Podravke su priopćili kako se ubrani grašak odmah prerađuje u T

Martina Vrdoljak Ranilović: Dokaz da se u modnom biznisu može uspjeti

24.03.2026.

Dizajnerica dijeli priču o uspjehu - od kultnog brenda I-GLE, do Varteksa, Croatia Airlinesa, hotela pa do vlastitog brenda Tina VR

Vina sa ženskim potpisom osvojila svijet

17.03.2026.

Prolazimo kroz neobičnu šumu gordih divova od inoks čelika u pratnji Marijane Škiljo koja nam sa strašću priča o citrusnum notama, lepršavosti, taninima i stamenim tijelima.

Podravka postaje najveći proizvođač krumpira u Hrvatskoj

25.02.2026.

Potpisali su ugovor s tvrtkom Kanaan iz Donjeg Miholjca, najznačajnijim domaćim proizvođačem čipsa, čime se površine s krumpirom povećavaju na 130 hektara. Zbog dobre kvalitete tla i sustava navodnjavanja cjelokupna proizvodnja bit će locirana na ratarsk

Kako je Podravka riješila stambeno pitanje za 2000 svojih radnika

18.02.2026.

Država kreće u predstavljanje projekta priuštivog stanovanja kojim želi riješiti gorući problem mladih obitelji – nemogućnost da dođu do vlastitog doma. Novim Zakonom o priuštivom stanovanju država do 2030. godine planira izgraditi 8000 novih stanova put

Tag cloud

  1. 2891 članka imaju tag turizam
  2. 2729 članka imaju tag hrvatska
  3. 1518 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 703 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 697 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 544 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 460 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk