Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

22 Tra 2015

Split dobiva "tornjeve blizance" - gradi se kompleks vrijedan 500 milijuna kuna

Izvor: www.poslovni.hr · Autor: Marina Šunjerga/VL  

Split dobiva "tornjeve blizance" - gradi se kompleks vrijedan 500 milijuna kuna

Novo sjedište Splitske banke seli se u West Gate, novi poslovni kompleks koji se gradi u Splitu, potvrđeno je u utorak. Riječ je o dva nebodera u koje se ukupno ulaže 500 milijuna kuna, a prema procjenama ulagača u novim bi prostorima posao moglo naći i do 1200 ljudi.

- Splitska banka već duže vrijeme planira novo sjedište zbog potrebe konsolidacije poslovanja s postojećih deset različitih lokacija u Splitu. Novo sjedište, koje će tehnološki i s aspekta energetske učinkovitosti biti izgrađeno po najvišim standardima, našim će klijentima omogućiti još viši nivo usluge, našim djelatnicima bolje uvjete rada, a Splitu vrijednu investiciju. Dodao bih i novu i interesantnu vizuru pristupa centru grada - rekao je Andre-Marc Prudent, predsjednik Uprave Splitske banke koji je s investitorima i gradonačelnikom Splita Ivom Baldasarom obišao gradilište. Baldasar je istaknuo da će Split dobiti jednu od najviših zgrada u ovom dijelu Europe, ali, što je najvažnije,mogućnost otvaranja novih radnih mjesta što ga posebno veseli.

Glavni izvođač radova na projektu je Tehnika a kako je potvrdio njezin predsjednik Uprave Filip Filipec radovi počinju u svibnju i trebali bi biti završeni u roku. Investitor je pojasnio da se primopredaja objekta očekuje u lipnju 2016. Glavni arhitekt je Otto Barić, a interes za korištenje novog poslovnog kompleksa, prema informacijama iz krugova investitora, pokazao je i svjetski poznati lanac hotela koji bi ugovor trebao potpisati u lipnju ove godine.

- Toranj A, u cijelosti će isfinancirati Privredna banka. Za Toranj B smo aplicirali na kredit HBOR-a pri čemu smo osigurali 30 posto vlastitih sredstava, a računamo na podršku sa 70 posto ukupnih sredstava obzirom da je riječ o projektu koji ima obilježje turističkog projekta. Ovi će objekti biti na ponos svih građana Splita, te dati neke nove smjernice u urbanom razvoju grada – komentirao je Josip Komar, predstavnik investitora.


Komentari članka

Vezani članci

Podravska tvrtka gradi novi pogon i planira nova zapošljavanja

23.07.2026.

Riječ je o tvrtki Dergez iz Podravskih Sesveta kod Đurđevca koja se bavi maloprodajom i pekarstvom. Imaju lanac od 26 trgovina u Podravini te pogon s pekarskim proizvodima.

Kako do dijela od 47 milijuna eura, dosad najpovoljnijeg izvora financiranja za poljoprivrednike?

19.07.2026.

Najavljene zajmove i kredite s kapitalnim rabatom odnosno onih s otpisom dijela glavnice, ukupne vrijednosti 47 milijuna eura, komentirala je za Agroklub Ana-Marija Špicnagel, konzultantica s gotovo 15 godina iskustva u pripremi i provedbi EU projekata u

Končar otvorio novi laboratorij vrijedan više od 20 milijuna eura

16.07.2026.

Riječ je o najsuvremenijem tehnološkom objektu za velike električne strojeve i pogone u Bedekovčini kakvih ima svega nekoliko u Europi

Franck planira gradnju novog proizvodno-skladišnog pogona

16.07.2026.

Nakon akvizicije tvornice u BiH kompanija najavljuje novu investiciju, ubrzava digitalizaciju, uvodi AI i nastavlja ulaganja iz vlastitih sredstava

JGL pokreće najveći investicijski ciklus u svojoj povijesti

09.07.2026.

Predsjednica Uprave Eva Usmiani Capobianco kaže da će ulaganje od 139 milijuna eura povećati proizvodne kapacitete i ubrzati međunarodnu ekspanziju

Tag cloud

  1. 2886 članka imaju tag turizam
  2. 2728 članka imaju tag hrvatska
  3. 1514 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1818 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1582 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2009 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1360 članka imaju tag industrija
  12. 1263 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1089 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 695 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 795 članka imaju tag maloprodaja
  22. 560 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 459 članka imaju tag start up
  27. 458 članka imaju tag koronavirus
  28. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  29. 541 članka imaju tag porezi
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 438 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 454 članka imaju tag energetika
  38. 419 članka imaju tag hnb
  39. 429 članka imaju tag vlada
  40. 347 članka imaju tag hgk