Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

09 Pro 2016

Rusi ulažu 105 milijuna eura u luksuzni kompleks u Tisnom

Izvor: www.slobodnadalmacija.hr · Autor: Marina Jurković  

Rusi ulažu 105 milijuna eura u luksuzni kompleks u Tisnom

Ugovor o gradnji ekskluzivnih turističkih kapaciteta zdravstvenog tipa u uvali Jazina vrijednih 105 milijuna eura, „podebljat“ će tišnjansku općinsku blagajnu za 30 milijuna eura, koliko će tvrtka Agua Relaxio ruskog vlasnika Alexeya Frolova u dvije rate platiti samo zemljište na otoku Murteru površine 60 tisuća četvornih metara.

Nakon pet godina, do kada je krajnji rok otvaranja luksuznog hotela i vila, prvom kompleksu takog tipa u Hrvatskoj, bit će zaposleno oko 400 zaposlenika s tišnjanskog i područja susjednih općina.

Sve je to kazano prilikom potpisivanja ugovora u Vijećnici Općine Tisno. Posljednji sličan dokument o gradnji turističkog kompleksa potpisan je na otoku Murteru prije gotovo tri desetljeća.

Zadovoljstvo supotpisnika Ivana Klarina, načelnika Tisnoga, to je veća jer će, kako je kazao, investicija osigurati budućnost mnogim generacijama otočana.

Drugi supotpisnik, investitor Alexey Frolov, pak, ne dvoji da je uvala Jazina na Murteru, otoku koji godišnje bilježi milijun i 200 tisuća noćenja, pravo mjesto za turistički sadržaj kakvog Hrvatska nema „iako je prelijepa zemlja koju je nemoguće ne voljeti“.

Svečanosti su prisustvovali su i ministar turizma u Vladi RH Darko Lorencin te ravnatelj Agencije za investicije i konkurentnost Damir Novinić a obojica su se složila kako bi netom potpisani ugovor trebao postati primjer drugim sredinama s istim ambicijama.

Pronalasku ulagača prethodili su sređeni imovinsko-pravni odnosi, prostorno planska dokumentacija i dobro pripremljen javni natječaj koji je odaslan u svijet.


Komentari članka

Vezani članci

Turizam nam ozbiljno posustaje u utrci s Mediteranom. Već treću godinu zaredom padaju realni prihodi

15.04.2026.

U odnosu na predpandemijsku 2019. Hrvatska realno ostvaruje oko petinu manje prihoda, pogoršanje je ubrzano, dok cijenama gotovo dosežemo prosjek EU-a

Ne prodaje se više smještaj nego doživljaj – kreativne industrije mijenjaju turizam Istre

15.04.2026.

Marijana Dabo Percan predsjednica je Strukovne grupe kulturno-kreativnih industrija Kreativna Istra pri Hrvatskoj gospodarskoj komori - Županijskoj komori Pula, gdje aktivno djeluje na jačanju vidljivosti i gospodarske uloge sektora. Fokus njezina djelova

Uskrsna tradicija, sunce i toplo vrijeme: Predsezona u Dubrovniku i Splitu

10.04.2026.

Uskrs označava službeni početak turističke predsezone u Dubrovniku. Ljetni red letenja uveden je prošlog vikenda u Zračnoj luci "Ruđer Bošković", a Stradun je danas bio pun posjetitelja iz svih krajeva svijeta. Najave za ljeto su odlične, pa ipak, promatr

Produženi uskrsni vikend u Hrvatskoj donio više od 411.000 noćenja

10.04.2026.

Tijekom produženog uskrsnog vikenda u Hrvatskoj je ostvareno 121 500 turističkih dolazaka i 411 200 noćenja, pokazuju najnoviji podaci sustava e-visitor. Podaci za današnji dan još se obrađuju, no zanimljivo je da smo i bez uključenog ponedjeljka nadmašil

Slavonac prodaje aplikaciju za prijavu gostiju tisućama iznajmljivača i na Jadranu

09.04.2026.

Završio je FERIT, na kojemu danas radi kao vanjski suradnik. Stekao je iskustvo u korporativnom svijetu, no ipak se odlučio biti poduzetnik. Njegova je aplikacija nastala lokalno, a koristi se nacionalno

Tag cloud

  1. 2847 članka imaju tag turizam
  2. 2698 članka imaju tag hrvatska
  3. 1805 članka imaju tag svijet
  4. 1484 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2002 članka imaju tag financije
  6. 1560 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1649 članka imaju tag izvoz
  8. 1320 članka imaju tag trgovina
  9. 1387 članka imaju tag ict
  10. 1329 članka imaju tag industrija
  11. 1243 članka imaju tag investicije
  12. 1079 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1071 članka imaju tag menadžment
  14. 1181 članka imaju tag EU
  15. 868 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 684 članka imaju tag opg
  17. 793 članka imaju tag maloprodaja
  18. 556 članka imaju tag poticaji
  19. 690 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 406 članka imaju tag potpore
  22. 517 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 536 članka imaju tag porezi
  27. 490 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 529 članka imaju tag obrazovanje
  29. 497 članka imaju tag prehrambena industrija
  30. 437 članka imaju tag osijek
  31. 448 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 510 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 356 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke