Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

20 Srp 2015

Printera u novi stroj uložila 20 mil. kuna

Izvor: www.poslovni.hr · Autor: Darko Bičak  

Printera u novi stroj uložila 20 mil. kuna

H-UV tehnologiju je osmislila japanska tvrtka Komori, a u komercijalnoj upotrebi je manje od pet godina.

Tiskarska tvrtka Printera investirala je 20 milijuna kuna u novu H-UV tehnologiju offsetnog tiska.

Kako pojašnjava Robert Krajačić, direktor tvrtke, H-UV je inovativni i univerzalni sistem tiska s integriranim H-UV lampama koji omogućuje znatne uštede materijala i vremena isporuke što u zadnjih 25 godina, od uvođenja digitalnog tiska, predstavlja najveću revoluciju u grafičkoj industriji.

"Ova tehnologija na najbolji način objedinjuje prednosti klasičnog offsetnog i digitalnog tiska jer omogućuje isplativost tiska već pri malim nakladama, brzinu i korištenje različitih papira i kartona, primjerice već 50-gramskog papira što u klasičnom offsetnom tisku nije slučaj. Kod ovog načina tiska, uz specijalne lampe, koriste se i visokoosjetljive H-UV boje zahvaljujući čemu se, kao konačni rezultat, dobiva čist i suh arak intenzivnih boja.

"Ovaj sistem pruža visoku kvalitetu tiska i proizvodnu sigurnost, snižava troškove i osigurava zaštitu okoliša", pojašnjava Krajačić. Sama H-UV tehnologija stara je tek oko pet godina, a 2012. započela je komercijalna primjena tehnologije koju je patentirala japanska tvrtka Komori. Procjenjuje se da danas u svijetu ima oko 400 strojeva baziranih na H-UV tehnologiji, od čega tek 20-ak u Europi. a Printera je lider ove tehnologije u regiji. Nova tehnologija, uz veću kvalitetu tiska, omogućuje još bržu isporuku jer nakon tiska proizvod ide na doradu, ali ne i sušenje koje obično traje više od 24 sata.

Brzina tiska i isporuke najbolje se može očitati na standardnom primjeru reklamne brošure od 500 primjeraka (A4 format, 128 stranica). Tako će brošura na stroju s H-UV tehnologijom biti otisnuta za 90 minuta nakon čega slijedi dorada i isporuka u istom danu. Konvencionalni tisak isti će posao odraditi za četiri sata, nakon čega slijedi sušenje od 24 sata i dorada, čime se isporuka može produljiti za dva-tri dana.


Komentari članka

Vezani članci

Mlinar ulaže 12 milijuna eura u tvornicu bureka i udvostručuje kapacitet

31.07.2026.

Investicija u Osijeku omogućit će veći izvoz i prati snažan rast potražnje, nakon nedavne dokapitalizacije od 80 milijuna eura.

Zagorje čuva svoje najveće vinsko blago - i pretvara ga u turističku atrakciju

27.07.2026.

U Zagorju je otvoren vinski hotel s 11 soba, modernom kušaonicom, podrumom i prostorom za sastanke, a cijela je priča utemeljena na autohtonim vinskim sortama ove regije kojima je donedavno prijetilo izumiranje. Iza ovog važnog poduzetničkog pothvata, ali

Podravska tvrtka gradi novi pogon i planira nova zapošljavanja

23.07.2026.

Riječ je o tvrtki Dergez iz Podravskih Sesveta kod Đurđevca koja se bavi maloprodajom i pekarstvom. Imaju lanac od 26 trgovina u Podravini te pogon s pekarskim proizvodima.

Končar otvorio novi laboratorij vrijedan više od 20 milijuna eura

16.07.2026.

Riječ je o najsuvremenijem tehnološkom objektu za velike električne strojeve i pogone u Bedekovčini kakvih ima svega nekoliko u Europi

Franck planira gradnju novog proizvodno-skladišnog pogona

16.07.2026.

Nakon akvizicije tvornice u BiH kompanija najavljuje novu investiciju, ubrzava digitalizaciju, uvodi AI i nastavlja ulaganja iz vlastitih sredstava

Tag cloud

  1. 2893 članka imaju tag turizam
  2. 2730 članka imaju tag hrvatska
  3. 1519 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1406 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 704 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 698 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 545 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 461 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 374 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk