Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

23 Tra 2018

Plava laguna ulaže pola milijarde kuna u četiri kompleksa u Poreču i Umagu

Izvor: www.jutarnji.hr · Autor: Barbara Ban  

Plava laguna ulaže pola milijarde kuna u četiri kompleksa u Poreču i Umagu

Porečka hotelska kuća Plava laguna ove godine ulaže najviše u svojoj povijesti - čak pola milijarde kuna, i to u četiri svoja projekta u Poreču i Umagu, koja će biti na razini četiri i četiri plus zvjezdice.

Po iznosu investicija, drugi je najveći investitor u turizam ove godine u Hrvatskoj nakon rovinjske Maistre. Radi se, praktički, o greenfield investicijama koje bi trebale biti završene do početka sezone. Na ogromnim gradilištima užurbano radi čak 750 građevinskih radnika dnevno iz cijele Hrvatske i susjednih zemalja kako bi se prve goste u nekim objektima primilo već krajem svibnja. U Poreču se uređuje Park resort, novi kompleks koji će prve goste primiti u srpnju. Investicija iznosi čak 35 milijuna eura, a na tom golemom gradilištu radi čak 500-tinjak radnika.

Uređuju se novi hotel, apartmani i vile, koji će biti namijenjeni prije svega obiteljima s djecom. Riječ je o ukupno 309 smještajnih jedinica - 154 sobe i suitea u hotelu, 91 garden suite, 43 apartmana te 21 vila. Projekt uključuje i gradnju središnjeg bazenskog kompleksa.

Kako navodi glasnogovornica Plave lagune Eva De Zan Prusina, novi Lagunin resort bit će usmjeren ponajprije na obitelji s djecom. Najmlađima će biti na raspolaganju vodene atrakcije, dječji bazeni, tobogani, kao i poseban bazen za bebe. Za sada se može vidjeti kako objekti izgledaju izvana. Naime, trenutno se odrađuju obrtnički radovi u unutrašnjosti hotela, vila i apartmana te zemljani radovi oko objekata gdje bi trebale biti uređene zelene površine.

Ista je situacija i u obližnjem Umagu, i to na dva gradilišta. Nedaleko od hotela Sol Umag srušeni su stari bungalovi, za koje kažu da su jedni od prvih koji su sagrađeni u nekadašnjem Istraturistu još početkom 60-ih godina prošlog stoljeća. Tu je sada 11 novih objekata sa 54 smještajne jedinice pod nazivom Garden Suites & Rooms Sol Umag. U taj dio portfelja Plava laguna ulaže 4,7 milijuna eura. Kako ističu u kompaniji, nove smještajne jedinice tipa “suites” podići će konkurentnost i kvalitetu ovog proizvoda te osigurati odmor novim gostima. Malo dalje kamp Stella Maris doživljava totalnu preobrazbu. Investicija je vrijedna čak 11,2 milijuna eura, a ulaže se u nove smještajne kapacitete, ali i nove sadržaje, poput 150 mobilnih kućica te ogromnog bazenskog kompleksa na gotovo 1000 četvornih metara.

- U 630 smještajnih jedinica gosti će moći birati između superior parcela i mobilnih kućica. Također, kamp će dobiti novu recepciju s pripadajućim ugostiteljskim objektom te bazen. Ukupno će se osigurati 829 četvornih metara bazenske površine, gdje će gosti moći pronaći odmor i osvježenje. Gosti će uživati u grill zoni, sportsko-rekreativnoj zoni s igralištem za odbojku na pijesku te mini golfom, a djeca i u mini klubu - kaže glasnogovornica Plave lagune.

Član Uprave Ronald Korotaj ističe da je više od 70 posto budžeta za investicije usmjereno na stvaranje novih proizvoda.

- S nestrpljenjem očekujemo otvaranje Park resorta, iz kojeg bi trebalo proizaći integrirano ljetovalište s različitim vrstama smještaja za različite tipove gostiju, ali prije svega za obitelji. Polažemo puno nade u taj proizvod, koji je u skladu s trendovima. Taj bi se resort trebao otvoriti u prvoj polovici srpnja. U Stella Marisu smo krenuli od nule. Kamp će dobiti novi bazen, recepciju i restoran, a promijenit će se cijela smještajna struktura. U funkciji bi trebao biti početkom lipnja, a suiteovi Sol Umag trebali bi se naći na tržištu već u svibnju - kaže Korotaj te napominje da nisu išli na pet zvjezdica jer destinacije još nisu sasvim uređene za tu kategorizaciju.

- Ta se razina ne može promijeniti samo ulaganjem u smještaj. Iako imamo hotele koji već sada mogu udovoljiti tehničkim uvjetima za pet zvjezdica, kao što je Parentium, još nismo došli na razinu da ih stavimo na to tržište i uslugu prodajemo po takvim cijenama. To bismo možda mogli u jednom objektu, ali tada bi nam se dogodilo da okruženje to ne prati. Naša je tendencija da nam hoteli budu na razini četiri i četiri plus zvjezdice - objašnjava Korotaj. J


Komentari članka

Vezani članci

Žito grupa obnavlja veliku farmu svinja u Marinovcima

22.04.2026.

Suhopoljskoj tvrtki Farmaland u vlasništvu osječke Žito grupe početkom travnja odobrena je studija utjecaja na okoliš za izgradnju građevine za intenzivni tov svinja ukupnog kapaciteta 16.107 mjesta za tovljenike. Riječ je o farmi Marinovci pokraj Erduta,

BBC: Ove turističke destinacije su kao Hrvatska, ali jeftinije

21.04.2026.

BBC je izdvojio nekoliko lokacija koje sve više dobivaju na popularnosti, a namijenjenih Britancima koji traže povoljniju i pomalo drugačiju destinaciju za ljeto.

Rat, kriza, inflacija – ništa nas ne odvraća od odmora, većina će ljetovati u Hrvatskoj

21.04.2026.

Čak 93 posto hrvatskih građana planira bar jedno putovanje u ovoj godini, a pritom čak 74 posto ispitanika planira provesti ljetni odmor unutar zemlje, što je na razini prošlogodišnjih rezultata.

Čak 74% građana planira ljetovanje u Hrvatskoj, prosječna potrošnja raste na 1.404 eura

20.04.2026.

Interes građana za ljetovanje u Hrvatskoj ostaje stabilan: čak 74% ispitanika planira provesti ljetni odmor unutar zemlje što je na razini prošlogodišnjih rezultata. Istovremeno, raste planirana potrošnja: građani će za ljetovanje u prosjeku izdvojiti 1.4

Turizam nam ozbiljno posustaje u utrci s Mediteranom. Već treću godinu zaredom padaju realni prihodi

16.04.2026.

U odnosu na predpandemijsku 2019. Hrvatska realno ostvaruje oko petinu manje prihoda, pogoršanje je ubrzano, dok cijenama gotovo dosežemo prosjek EU-a

Tag cloud

  1. 2850 članka imaju tag turizam
  2. 2706 članka imaju tag hrvatska
  3. 1808 članka imaju tag svijet
  4. 1486 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2003 članka imaju tag financije
  6. 1564 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1651 članka imaju tag izvoz
  8. 1320 članka imaju tag trgovina
  9. 1388 članka imaju tag ict
  10. 1333 članka imaju tag industrija
  11. 1244 članka imaju tag investicije
  12. 1079 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1074 članka imaju tag menadžment
  14. 1182 članka imaju tag EU
  15. 869 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 685 članka imaju tag opg
  17. 793 članka imaju tag maloprodaja
  18. 556 članka imaju tag poticaji
  19. 691 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 406 članka imaju tag potpore
  22. 517 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 536 članka imaju tag porezi
  27. 491 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  29. 529 članka imaju tag obrazovanje
  30. 438 članka imaju tag osijek
  31. 448 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 511 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 360 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke