Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

20 Tra 2009

Microsoft se u krizi okreće manjim projektima

Izvor: www.vjesnik.hr · Autor: Marinko Petković  

Microsoft se u krizi okreće manjim projektima

»Od informacijsko-komunikacijskih tehnologija (ICT) očekuje se da u doba gospodarske krize ponude odgovarajuća rješenja u poslovanju tvrtki«, kazala je u ponedjeljak Venesa Schütz, direktorica Microsofta Hrvatske, na otvorenju poslovne konferencije »Izaberi budućnost« koja se održava u okviru godišnjih Windaysa do petka u Opatiji.

Dodala je da je s promjenom uloge tehnologije u poslovnom svijetu Microsoft uveo novi koncept Windaysa koje je podijelio na poslovni i tehnološki dio, kako bi korisnici saznali više o primjeni informatike u poslovanju.

Prema njenim riječima, Windaysi su prije devet godina započeli kao uglavnom tehnološka konferencija. »No, od samog početka naša je želja bila da brojnim sudionicima konferencije prenesemo poruku o konkretnoj vrijednosti ulaganja u informacijske tehnologije. I tržište kao i mi sami u međuvremenu je odraslo i Windaysi su postali najveće poslovno-tehnološka konferencija u Hrvatskoj«, rekla direktorica Shütz.

Konferencija je okupila ključne donositelje odluka iz privatnog, javnog i akademskog sektora te državne uprave, a u četiri dana očekuje se 1900 sudionika.

»U doba krize svi smo u istom čamcu«, kazala je Venesa Schütz i dodala kako Microsoft zato neće smanjivati investicije u nove tehnologije, jer samo u Hrvatskoj ima skoro tisuću partnera, »a na nama je da stvorimo odgovarajuća poslovna rješenja na ovome tržištu i odgovorimo na brojne izazove«.

Kako se čulo, moguće je očekivati određene posljedice krize i na lokalnom IT-tržištu za koje analitičari predviđaju pad potrošnje od šest posto u iduće dvije godine.

Danijel Lenardić, direktor konzultantske kuće KPMG, kazao je da u doba krize fokus tvrtki treba biti na kratkoročnim poslovnim ciljevima, odnosno rezanju troškova, jer IT mora opravdati rast troškova od pet posto u proračunima tvrtki na globalnoj razini.
Ratko Mutavdžić, glavni tehnološki savjetnik Microsofta Hrvatske, kazao je da IT danas odlučuje koji su projekti optimalni za tvrtku.

»Microsoft se u doba krize nakon velikih investicijskih projekata okreće manjim projektima s kraćim rokom izvedbe. Tako stavljamo težište na virtualizaciju u poslovanju, posebno kod servera i aplikacija za krajnje korisnike«, kaže Mutavdžić.


Komentari članka

Vezani članci

Produženi uskrsni vikend u Hrvatskoj donio više od 411.000 noćenja

10.04.2026.

Tijekom produženog uskrsnog vikenda u Hrvatskoj je ostvareno 121 500 turističkih dolazaka i 411 200 noćenja, pokazuju najnoviji podaci sustava e-visitor. Podaci za današnji dan još se obrađuju, no zanimljivo je da smo i bez uključenog ponedjeljka nadmašil

Slavonac prodaje aplikaciju za prijavu gostiju tisućama iznajmljivača i na Jadranu

09.04.2026.

Završio je FERIT, na kojemu danas radi kao vanjski suradnik. Stekao je iskustvo u korporativnom svijetu, no ipak se odlučio biti poduzetnik. Njegova je aplikacija nastala lokalno, a koristi se nacionalno

Infoprojekt prodan Juniperu, CSI nastavlja akvizicije u Hrvatskoj

27.03.2026.

Riječka IT tvrtka već je šesta u Hrvatskoj koja ulazi u sustav CSI-ja, globalne grupacije s više od 1.200 kompanija i 64.000 zaposlenih

Dvojica 26-godišnjaka napustili državnu službu i izgradili AI startup vrijedan 200 milijuna dolara

26.03.2026.

Umjetna inteligencija danas piše više koda nego ljudi, no velik dio tog koda i dalje nije siguran. Osnivači Corridora tvrde da su pronašli način kako prepoznati ranjivosti prije nego što ih iskoriste napadači.

rmBug Luke Kladarića i Marija Đanića osigurao 400.000 eura investicije

25.03.2026.

Startup rmBug, koji su osnovali Luka Kladarić i Mario Đanić, osigurao je 400.000 eura pre-seed investicije od prvog regionalnog founders-for-founders fonda Silicon Gardens i poduzetnika Damira Sabola, suosnivača Iskona, Microblinka i Photomatha koji je pr

Tag cloud

  1. 2847 članka imaju tag turizam
  2. 2703 članka imaju tag hrvatska
  3. 1805 članka imaju tag svijet
  4. 1484 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2003 članka imaju tag financije
  6. 1560 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1650 članka imaju tag izvoz
  8. 1320 članka imaju tag trgovina
  9. 1387 članka imaju tag ict
  10. 1330 članka imaju tag industrija
  11. 1243 članka imaju tag investicije
  12. 1079 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1072 članka imaju tag menadžment
  14. 1181 članka imaju tag EU
  15. 868 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 684 članka imaju tag opg
  17. 793 članka imaju tag maloprodaja
  18. 556 članka imaju tag poticaji
  19. 690 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 406 članka imaju tag potpore
  22. 517 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 536 članka imaju tag porezi
  27. 491 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 529 članka imaju tag obrazovanje
  29. 497 članka imaju tag prehrambena industrija
  30. 437 članka imaju tag osijek
  31. 448 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 511 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 356 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke