Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

17 Ruj 2013

Manifestacijama do porasta popunjenosti

Izvor: www.profitiraj.hr · Autor: Hina  

Manifestacijama do porasta popunjenosti

U jednoj od važnijih hotelskih tvrtki na šibenskom i dalmatinskom području Solarisu zadovoljni su dosadašnjim rezultatima turističke sezone i trenutnom dobrom posezonskom popunjenošću te ističu kako tome, uz kvalitetne objekte i ponudu te pravovremeno marketinško pozicioniranje, pridonose i brojne manifestacije u sklopu Solaris Beach Resorta.

Tako je primjerice tijekom proteklog vikenda održan Jazz’n'food’n'wine weekend, u sklopu kojeg su gostima u hotelu Ivan i Dalmatinskom etno selu Solaris, uz vrhunsku jazz glazbu talijanskih i hrvatskih glazbenika, ponudili autohtone dalmatinske delicije, ali i menije te koktele s nazivima nadahnutim terminima jazza. Uz tu i brojne su druge manifestacije ove godine u Solaris Resortu privukle pažnju gostiju i druge publike, a generalni direktor Resorta Goran Zrilić za Hinu ističe da je osnovna filozofija Solarisa pružiti gostu emociju, atmosferu, zabavu te ga odmaknuti od svakodnevnice. U tom su smislu i obnavljali svoje objekte koji svi zapravo imaju svoju scenografsku priču, od Dalmatinskog sela i Aqua parka preko gusarskih barova i beach clubova do raznih tematskih plaža, što sve čini da Solaris Resort živi kao malo mjesto i goste su već navikli da se uvijek nešto događa, dodaje Zrilić.

Iz tvrtke Solaris podsjećaju i da su ove godine bili domaćini i organizatori brojnih događanja koja, uz stalna ulaganja u objekte (hotele, apartmane, kamp, marinu, restorane, barove), pridonose ‘izgradnji’ i atraktivnosti destinacije, među kojima primjerice ovoljetni Salsa Beach Splash festival te festival Tribute to 80′s Summerfest.

To svakako pridonosi i dobroj popunjenosti ne samo Solarisovih nego i drugih smještajnih objekata u Šibeniku i cijeloj županiji koja zadnjih nekoliko godina postaje sve poznatija po manifestacijama i festivalskoj ponudi.

Uz već prepoznatljivu kulturnu baštinu i znamenitosti, Šibenik time privlači sve više gostiju iz cijelog svijeta, što se ogleda i u znatno boljim fizičkim rezultatima u prvih osam mjeseci ove godine.

Po prvim podacima šibenske Turističke zajednice, u Šibeniku je u osam mjeseci ostvareno 858,2 tisuće noćenja ili 14 posto više nego u istom razdoblju lani. Samo u kolovozu bilo je 303 tisuće ili 10 posto više noćenja nego u istom mjesecu prošle godine.

Hotelski i hostelski smještaj na šibenskom je području u osam mjeseci ove godine zabilježio porast noćenja od 4 posto, kampovi 33 posto, pri čemu je upravo najveći porast u odnosu na lani, od 34 posto, ostvario kamp Solaris.

Iz Turističke zajednice Šibenika napominju i da ovogodišnji ukupni broj noćenja sadrži i 21,1 tisuću noćenja koja su ostvarili radnici prilikom obnove hotela Ivan u Solarisu.


Komentari članka

Vezani članci

HTZ: Najbolji srpanj u posljednje dvije godine. Oglasio se Glavina

14.08.2026.

Prema podacima sustava eVisitor, koji sadrži turistički promet ostvaren u komercijalnim i nekomercijalnim objektima te nautičkom charteru (sustav eCrew), u Hrvatskoj je u razdoblju od siječnja do kraja srpnja ostvareno 12,4 milijuna dolazaka i 59,1 miliju

Otkazivanja i popusti: Hrvatski turizam platio danak nerealnim cijenama

14.08.2026.

Visoke cijene i inflacijski pritisak natjerali turiste na kalkuliranje. Iznajmljivači u Istri i Dalmaciji ruše cijene smještaja i do 30 posto

Hrvatski turizam u plusu u srpnju i u prvih sedam mjeseci. Objavljeni novi podaci

11.08.2026.

U prvih sedam mjeseci Hrvatsku posjetilo 12,4 milijuna turista, koji su ostvarili 59,1 milijun noćenja, što je 1% više nego u istom lanjskom razdoblju

U lipnju u svim komercijalnim smještajnim objektima pad turističkih noćenja

11.08.2026.

U komercijalnim smještajnim objektima u lipnju ove godine bilo je 6,6 posto manje turista i 6,1 posto manje noćenja nego u lanjskom lipnju, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS). Ukupni rezultat za prvih šest mjeseci bolji je od lanjskog z

Osobnost, lokalna priča i iskrenost: Mali hoteli pokušavaju sačuvati ono što veliki sustavi nemaju

11.08.2026.

Njihova je najveća snaga u osobnom odnosu prema gostu, autentičnosti, lokalnoj priči i prepoznatljivom identitetu

Tag cloud

  1. 2900 članka imaju tag turizam
  2. 2734 članka imaju tag hrvatska
  3. 1521 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1827 članka imaju tag svijet
  5. 1406 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2011 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1324 članka imaju tag trgovina
  11. 1364 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1093 članka imaju tag menadžment
  15. 708 članka imaju tag tehnologija
  16. 1189 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 698 članka imaju tag opg
  19. 464 članka imaju tag BDP
  20. 546 članka imaju tag porezi
  21. 375 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 561 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 410 članka imaju tag potpore
  26. 527 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 462 članka imaju tag start up
  28. 430 članka imaju tag vlada
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 374 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 516 članka imaju tag dzs
  38. 456 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk