Poduzetnički portal · Članak
23 Srp 2020
Komadići raja Hrvatske iz baranjske perspektive
Izvor: www.glas-slavonije.hr · Autor: Ivica Getto
Na prijamnom centru PP Kopački rit održana je promocija dvaju turističkih filmova istoga naziva - ‘‘Komadić raja Hrvatske‘‘, svojevrsne turističke ponude TZ-a općine Bilje i TZ-a Baranje. Autor filmova je Krunoslav Weinpert, iz turističke agencije Pointers Travel DMC.
- Projekt "Komadić raja Hrvatske" radi na području cijele Hrvatske tijekom zadnjih godinu dana. U njega su se uključila dva baranjska TZ-a, a bit će predstavljen na 12 svjetskih sajmova - istaknuo je Weinpert, dodajući kako je cilj ovih vodiča kroz destinaciju s različitim naracijama (hrvatska, engleska, njemačka i mađarska) održati emotivnu vezu s ciljanim tržištima, jer su uočili da u vrijeme koronakrize, prema svim viđenim statistikama, veliki broj ljudi prati Hrvatsku na društvenim mrežama.
- Upravo zato potičemo turističke zajednice da ne pokleknu u svojim promocijama, a ovo je jedan od rezultata naše zajedničke suradnje. Smatramo da je ovo dobar korak prema predstavljanju destinacije prema zapadnoj Europi, koja nam je sada ciljano tržište. Između ostaloga i jer smo prošle godine, u suradnji s Osječko-baranjskom županijom, napravili detaljno istraživanje koje je pokazalo da je to tržište naslonjeno na Hrvatsku, ne samo na obalu, nego i na kontinentalni dio - rekao je Weinpert, ističući kako kontinentalni dio Hrvatske, u što su ga protekle godine uvjeravali inozemni gosti, ima nevjerojatni potencijal. No, naglasio je, na promidžbi treba i nadalje raditi. Filmići obuhvaćaju mnogo lokacija, zbog čega je snimanje trajalo duže od očekivanoga, tim više što im je želja bila prikazati što više aktivnosti. Podvukao je kako je, opet aludirajući na izjave inozemnih gostiju, slavonsko-baranjsko gostoprimstvo nešto što se ne može kupiti i naručiti. Filmićima su zadovoljni Renata Forjan iz TZ-a općine Bilje te Matej Perkušić, direktor TZ-a Baranja.
- Sigurno je da je PP Kopački rit magnet za sve posjetitelje i jedan od glavnih motiva dolazaka u Baranju, ali ne treba zaboraviti ni na bogatstvo cijele Baranje kao destinacije, što su filmići i pokazali - rekla je Forjan, dodajući kako se između Dunava, Drave i granice s Mađarskom ima štošta vidjeti, ali i okusiti. S njom se složio Perkušić, naglašavajući kako u vrijeme pandemije treba iskoristiti medijski prostor i doprijeti do svih potencijalnih gostiju, a svojevrsna izoliranost zna biti i plus.
Komentari članka
Vezani članci
Hrvatska dobiva nove terme: Imat će 10 bazena i povoljne cijene. Projekt je vrijedan 41,5 milijuna eura
29.07.2026.Izgradnja geotermalnog sportsko- rekreacijskog parka Wellovar u bjelovarskom naselju Veliko Korenovo ušla je u završnu fazu, a otvorenje se planira za 29. rujna, na Dan grada Bjelovara i bjelovarskih branitelja, rečeno je u petak tijekom obilaska gradiliš
Zagorje čuva svoje najveće vinsko blago - i pretvara ga u turističku atrakciju
27.07.2026.U Zagorju je otvoren vinski hotel s 11 soba, modernom kušaonicom, podrumom i prostorom za sastanke, a cijela je priča utemeljena na autohtonim vinskim sortama ove regije kojima je donedavno prijetilo izumiranje. Iza ovog važnog poduzetničkog pothvata, ali
Žetva pšenice u Baranji privodi se kraju, ali ratari strahuju da bi novi toplinski val mogao ugroziti kukuruz
10.07.2026.Na baranjskim je poljima u punom jeku žetva pšenice, a sudeći po meteorološkim prognozama, ratarima kiša neće zasmetati da vrlo brzo obave taj najopsežniji sezonski posao.
Plitvička jezera proglašena drugom najljepšom hiking destinacijom na svijetu
07.07.2026.Plitvička jezera ponovno su se našla u društvu najljepših svjetskih prirodnih destinacija. Prema istraživanju koje je objavio SportsShoes.com, Plitvice Lakes Trail zauzeo je drugo mjesto na ljestvici najljepših hiking ruta na svijetu, odmah iza francuskog
Elena je kao djevojčica imala san. Sada ga živi vodeći ranč od 25 konja, a ovo je njena priča - Uplift
16.06.2026.Ranch Marconi danas je jedno od onih mjesta na kojima se turizam ne doživljava kao usluga, nego kao iskustvo. Smješten u prirodi nadomak Labina, ranč već godinama privlači ljubitelje konja, prirode i aktivnog odmora. Iza cijele priče stoji Elena Vlačić, m
Tag cloud
- 2891 članka imaju tag turizam
- 2729 članka imaju tag hrvatska
- 1518 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 1820 članka imaju tag svijet
- 1405 članka imaju tag ict
- 1584 članka imaju tag poljoprivreda
- 2010 članka imaju tag financije
- 544 članka imaju tag krediti
- 1665 članka imaju tag izvoz
- 1323 članka imaju tag trgovina
- 1363 članka imaju tag industrija
- 1265 članka imaju tag investicije
- 1086 članka imaju tag zapošljavanje
- 1090 članka imaju tag menadžment
- 703 članka imaju tag tehnologija
- 1186 članka imaju tag EU
- 876 članka imaju tag poduzetništvo
- 697 članka imaju tag opg
- 463 članka imaju tag BDP
- 544 članka imaju tag porezi
- 371 članka imaju tag kompanije
- 795 članka imaju tag maloprodaja
- 560 članka imaju tag poticaji
- 711 članka imaju tag marketing
- 409 članka imaju tag potpore
- 524 članka imaju tag hotelijerstvo
- 430 članka imaju tag vlada
- 460 članka imaju tag start up
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
- 516 članka imaju tag eu fondovi
- 966 članka imaju tag kriza
- 496 članka imaju tag gospodarstvo
- 533 članka imaju tag obrazovanje
- 438 članka imaju tag osijek
- 498 članka imaju tag prehrambena industrija
- 515 članka imaju tag dzs
- 454 članka imaju tag energetika
- 419 članka imaju tag hnb
- 347 članka imaju tag hgk
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
