Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

05 Pro 2022

Kako se proizvod mladog domaćeg poduzetnika probio na police jednog od najvećih američkih trgovačkih lanaca

Izvor: www.poslovni.hr · Autor: poslovni.hr  

Kako se proizvod mladog domaćeg poduzetnika probio na police jednog od najvećih američkih trgovačkih lanaca

Svoje uređaje proizvodi u Hrvatskoj. “Fora je da ne samo da mi to proizvodimo, već i dizajniramo od hardwarea, softwarea, izgleda pa i pakiranja”, kaže Gajšak i dodaje da je ovo baš hrvatski proizvod.

Mladi inovator objasnio je što je to toliko zainteresiralo jedan od najvećih trgovačkih lanaca Walmart da je njegov proizvod stavio na police.

“Mi proizvodimo elektroničke uređaje koji služe za edukaciju djece, poput lego kocki s elektronikom. Dakle, ljudi to dobiju rastavljeno i igračku trebaju složiti, a djeca pri tom uče nešto o elektronici”, kaže Gajšak.

Jedan od proizvoda koji će biti na policama diljem SAD-a je Cheter. “Radi se o setu uređaja koji izgledaju poput malih mobitela, preko kojih si djeca mogu slati poruke, no pri tom stvaraju svoju “mrežu” dok se djeca uče o enkripciji”, objašnjava Gajšak. Kad im roditelji to kupe, to dođe u djelovima i onda to djeca moraju sama složiti.

“Djeca mogu izmjenjivati poruke između dva ili više uređaja, povezati se u chat grupu. No poanta je da se može spojiti na računalo i programirati za što postoji naša aplikacija”, kaže Gajšak.

Svoje uređaje proizvodi u Hrvatskoj. “Fora je da ne samo da mi to proizvodimo, već i dizajniramo od hardwarea, softwarea, izgleda pa i pakiranja”, kaže Gajšak i dodaje da je ovo baš hrvatski proizvod.

Objasnio je kako se Walmart njima javio tijekom jedne kampanja. Dodaje da im je trebalo tri godine za sklapanje toliko uređaja za ulazak na američko tržište te objasnio da su morali dosta administracije i logistike riješiti kako bi mogli svoj proizvod plasirati na američkom tržištu.

“Interesantno je da su našu kampanju pokrili brojni američki mediji poput Forbesa. I vjerojatno su tada naš proizvod vidjeli u Walmartu što im je privuklo pažnju”, objašnjava Gajšak.

“Poanta cijelog našeg branda je da mi izrađujemo različite elektroničke uređaje koji djecu uče različitim temama. Od bežične komunikacije, računalnog vida i slično”, kaže Gajšak.

Dodaje da je plan nastaviti suradnju s Walmarta. “Maloprodajna cijena u SAD-u je 99 dolara. Tu cijenu je preporučio Walmart”, kaže.

Objasnio je da uspijevaju izdržati i nestašicu čipova i poluvodiča na tržištu te dodao da je problem i pronaći radnu snagu.

“Uvijek je teško naći ljude koji su stručni, vrijedni i žele raditi. Uspijevamo nekako. najbolja je stvar to što mi imamo potpunu kreativnu kontrolu nad proizvodnjom. Od ideje do samog finalnog proizvoda. Za sve smo si mi sami krivi”, kaže Gajšak koji dodaje da se trudi biti konkurentan i s plaćama kako bi privukao dobre radnike.


Komentari članka

Vezani članci

Hrvatski Shoutem dobio milijun dolara od NHL zvijezde i kreće u preuzimanje američkog konkurenta

22.07.2026.

Shoutem, hrvatsko-američka platforma za izradu mobilnih aplikacija, ulazi u novu fazu rasta. Nakon vlasničke transakcije, nove investicije i planiranog preuzimanja američkog konkurenta, tvrtka još snažnije okreće fokus prema SAD-u, ali razvoj proizvoda i

Ante Mandić: Od prodaje sati do prodaje sposobnosti

21.07.2026.

Klasična konzultantska ili IT-uslužna tvrtka mjeri se kroz iskoristivost konzultanata, broj naplativih ljudi, dnevnu cijenu, bench, bruto maržu, fluktuaciju i brzinu zapošljavanja. Te metrike pokazuju disciplinu isporuke i monetizaciju stručnog rada.

Kolak: Končar može povući hrvatske tvrtke na svjetska tržišta

12.07.2026.

Predsjednik Uprave Končara pozvao je male i srednje tvrtke na suradnju jer samostalno teško mogu konkurirati globalnim divovima

JGL pokreće najveći investicijski ciklus u svojoj povijesti

09.07.2026.

Predsjednica Uprave Eva Usmiani Capobianco kaže da će ulaganje od 139 milijuna eura povećati proizvodne kapacitete i ubrzati međunarodnu ekspanziju

Hrvatski gigant osvaja tržišta: Končar sklopio novi višemilijunski posao u Belgiji

07.07.2026.

Domaći industrijski div KONČAR – Distributivni i specijalni transformatori potpisao je ugovor s belgijskom tvrtkom Elia Asset vrijedan više od 15 milijuna eura. Ovim poslom Končar ne samo da jača svoju poziciju na zahtjevnom tržištu zapadne Europe, već se

Tag cloud

  1. 2886 članka imaju tag turizam
  2. 2728 članka imaju tag hrvatska
  3. 1514 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1818 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1582 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2009 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1360 članka imaju tag industrija
  12. 1263 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1089 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 695 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 795 članka imaju tag maloprodaja
  22. 560 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 459 članka imaju tag start up
  27. 458 članka imaju tag koronavirus
  28. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  29. 541 članka imaju tag porezi
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 438 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 454 članka imaju tag energetika
  38. 419 članka imaju tag hnb
  39. 429 članka imaju tag vlada
  40. 347 članka imaju tag hgk