Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

01 Lip 2022

Infobipu novo svjetsko priznanje

Izvor: privredni.hr · Autor: Hina/P.hr  

Infobipu novo svjetsko priznanje

Domaća i globalno prisutna IT tvrtka Infobip dobila je novo priznanje za tržišnog lidera - CPaaS ili "Communications Platform-as-a-Service" sektora od međunarodne specijalizirane analitičke i konzultantske kuće za medije, tehnologiju i telekomunikacije Omdia, izvijestili su iz Infobipa.

Omdia je u globalnom izvješću napravila dubinski pregled tržišta, a Infobip je priznanje dobio zahvaljujući povratnim informacijama partnera i relevantnim istraživanjima koji su ih svrstali među tržišne lidere.

Prema tom izvješću Omdije, Infobip je ove godine bio pouzdani pružatelj usluga, s visokim ocjenama u svim kategorijama.

Iz Omdije posebno hvale i Infobipovu bogatu ponudu rješenja, kao i da je uz iskustvo i razvijenim A2P (application-to-person) uslugama za razmjenu SMS i tekstualnih poruka proširila izbor te na svojoj cloud platformi nudi komunikaciju preko velikog broja raznih kanala.

Važnim su označili i brojna partnerstva, profesionalnost usluge i tehničku podršku Infobipa, prenosi se u priopćenju.

"Sektor komunikacija stalno se mijenja, korisnici uvijek traže opcije za brže i lakše povezivanje s organizacijama i brendovima, a CPaaS, odnosno komunikacijska platforma kao usluga postala je jednim od najvrijednijih alata u poslovnom okruženju. To je rezultiralo i snažnim rastom cijele industrije, te smo, svjesni utjecaja CPaaS-a na sektor i korisničko iskustvo, ponosni što nas Omdia smatra jednim od tržišnih lidera", poručio je član Uprave Infobipa za proizvode Adrian Benić.

Naglasio je i da "vrijedno rade kako bi preduhitrili promjenjive tržišne trendove" te da će Infobip nastaviti dodavati nove mogućnosti i raditi s korisnicima kako bi otkrili koje su im dodatne opcije korisne i kako im mogu isporučiti alate potrebne za uspjeh u hiperpovezanom okruženju.

Iz Infobipa podsjećaju i da su nedavno sklopili veliku suradnju s luksuznim modnim brendom Dior Beauty i azijskom megazvijezdom i članicom grupe Blackpink, Jisooo, te da je za provođenje te kampanje, prve takve u kozmetičkoj industriji, korišteno Infobipovo WhatsApp Business rješenje, jedno od brojnih komunikacijskih kanala dostupnih na Infobipovoj cloud komunikacijskoj platformi.


Komentari članka

Vezani članci

Hrvatska Probotica cilja europski obrambeni boom s AI robotima

03.08.2026.

Startup razvija autonomne robotske platforme za obranu, energetiku i logistiku te želi iskoristiti europska ulaganja u vojnu industriju.

Hrvatski Shoutem dobio milijun dolara od NHL zvijezde i kreće u preuzimanje američkog konkurenta

22.07.2026.

Shoutem, hrvatsko-američka platforma za izradu mobilnih aplikacija, ulazi u novu fazu rasta. Nakon vlasničke transakcije, nove investicije i planiranog preuzimanja američkog konkurenta, tvrtka još snažnije okreće fokus prema SAD-u, ali razvoj proizvoda i

Ante Mandić: Od prodaje sati do prodaje sposobnosti

21.07.2026.

Klasična konzultantska ili IT-uslužna tvrtka mjeri se kroz iskoristivost konzultanata, broj naplativih ljudi, dnevnu cijenu, bench, bruto maržu, fluktuaciju i brzinu zapošljavanja. Te metrike pokazuju disciplinu isporuke i monetizaciju stručnog rada.

Infobip preuzeo američku tvrtku za poslovna e-mail rješenja

10.07.2026.

SocketLabs razvija infrastrukturu za slanje velikih količina e-mailova putem više pružatelja usluga, uz snažnu bazu korisnika u Sjevernoj Americi

Kolaps na tržištu memorije doveo do rasta cijena DDR2 modula

03.07.2026.

Zahvaljujući snažnom razvoju umjetne inteligencije, cijene računalnih komponenti u posljednjih nekoliko mjeseci značajno su porasle. Prvenstveno govorimo o RAM-u, VRAM-u i HBM memoriji za specijalizirane akceleratore. DDR5 i GDDR7 memorija doživjele su oz

Tag cloud

  1. 2893 članka imaju tag turizam
  2. 2730 članka imaju tag hrvatska
  3. 1519 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1406 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 704 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 698 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 545 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 461 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 374 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk