Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

11 Velj 2022

Infinum Ventures uložio u travel-tech tvrtku koja radi na digitalizaciji turizma

Izvor: privredni.hr · Autor: P.hr/I.G.  

Infinum Ventures uložio u travel-tech tvrtku koja radi na digitalizaciji turizma

Prva vanjska investicija za zadarski Rentlio dolazi iz Infinum Venturesa. Riječ je o tech-travel tvrtki koja je predvodnik digitalizacije turizma, a planiraju i globalno širenje.

Rentlio automatizira operativne i prodajne procese hotela, hostela, apartmana i ostalih turističkih objekata. Za Rentlio, koji je na tržište plasiran 2015. godine, ovo je prvi oblik vanjskog financiranja. Investicijom Infinum Venturesa planiraju se koristiti za daljnji razvoj poslovanja, posebice u smislu povećanja tima i akvizicije novih tržišnih segmenata razvojem novih funkcionalnosti.

"Turistička industrija u segmentu pružanja usluge smještaja jako zaostaje u prilagodbi tehnološkom dobu. Mogu slobodno reći kako se ona guši u zastarjelim i neprilagođenim sustavima, dok na drugoj strani moderan gost očekuje besprijekorno, instantno i digitalno iskustvo svoga boravka", rekao je direktor i osnivač Rentlija Marko Mišulić.

Rentlijev tim trenutno broji više od 20 zaposlenika, a samom se aplikacijom koristi više od 8.000 smještajnih jedinica u više od 40 zemalja svijeta. Većina je korisnika na području Hrvatske, pa će im investicija i partnerstvo s Infinumom služiti za snažno jačanje tržišne pozicije u regiji. Nadalje, Rentlio planira pojačane akvizicijske aktivnosti na globalnom tržištu, ponajprije u zemljama poput Italije, Portugala, Španjolske i Vijetnama, gdje Rentlio već ima značajniju bazu korisnika.

"Jako smo optimistični kad je u pitanju tehnologija u turizmu i na ovu investiciju gledamo kao na istinsko partnerstvo. Upravo se Rentlio nametnuo kao predvodnik digitalizacije te smo ponosni što ćemo sudjelovati u selidbi cijeloga jednog sektora u cloud. Marko je pravi primjer motiviranog poduzetnika koji ima viziju i sposoban ju je ostvariti, a njegov tim odrađuje nevjerojatno dobar posao u gradnji kompleksnoga digitalnog proizvoda", istaknuo je Tomislav Car, direktor i osnivač Infinuma, koji ima i ulogu savjetnika u Rentliju.

Ulaganja u kompanije ambicioznih osnivača
Carevo iskustvo, što u izgradnji tehnoloških kompanija Infinum i Productive, a što u radu s kompanijama u turističkom sektoru poput Maistre, Royal Caribbeana i Disney Cruise Linesa, iznimno će pridonijeti Rentliju.

"Nakon sedam godina samostalnog razvoja tvrtke, neizmjerno sam ponosan što smo zaslužili priliku nastaviti svoj put s najboljima u hrvatskom IT-ju. Siguran sam kako će ova investicija i partnerstvo pomoći da još jače živimo viziju digitalizacije turizma i razvoja stabilne kompanije globalnih ambicija i velikoga lokalnog utjecaja", navodi Mišulić i dodaje da mu je drago što su i ovime pokazali kako se do ovakvih suradnji može doći čak i kad kompanija nije smještena u Zagrebu te se nada da će ovo biti motiv i drugim sličnim kompanijama izvan metropole.

Rentlio je cjeloviti operativni sustav za upravljanje hotelima, apartmanima i drugim tipovima turističkih objekata. Koristeći se naprednom tehnologijom, tvrtka centralizira i automatizira upravljanje rezervacijama, kanalima prodaje i gostima. Koristi više od 8.000 smještajnih jedinica u više od 40 zemalja, tim čini više od 20 stručnjaka za tehnologiju u turizmu, a kompanija od svog osnutka raste po prosječnoj godišnjoj stopi od 77 posto.

Infinum Ventures je investicijski ogranak vodeće hrvatske tehnološke kompanije Infinum. S gotovo dva desetljeća poduzetničkog iskustva iza sebe, Infinum Ventures ulaže u kompanije ambicioznih osnivača te im savjetima i mentorstvom pomaže skalirati poslovanje do novih granica.


Komentari članka

Vezani članci

Hrvatska Probotica cilja europski obrambeni boom s AI robotima

03.08.2026.

Startup razvija autonomne robotske platforme za obranu, energetiku i logistiku te želi iskoristiti europska ulaganja u vojnu industriju.

Mlinar ulaže 12 milijuna eura u tvornicu bureka i udvostručuje kapacitet

31.07.2026.

Investicija u Osijeku omogućit će veći izvoz i prati snažan rast potražnje, nakon nedavne dokapitalizacije od 80 milijuna eura.

Startup traži uhodanu tvrtku. Žele ju prepustiti svom AI direktoru

29.07.2026.

AI bi nadgledao područja poslovanja koja pokrivaju cijene, marketing, korisničku podršku, financije i operacije. Cilj je udvostručiti prihod preuzete tvrtke u samo šest mjeseci.

Zagorje čuva svoje najveće vinsko blago - i pretvara ga u turističku atrakciju

27.07.2026.

U Zagorju je otvoren vinski hotel s 11 soba, modernom kušaonicom, podrumom i prostorom za sastanke, a cijela je priča utemeljena na autohtonim vinskim sortama ove regije kojima je donedavno prijetilo izumiranje. Iza ovog važnog poduzetničkog pothvata, ali

Podravska tvrtka gradi novi pogon i planira nova zapošljavanja

23.07.2026.

Riječ je o tvrtki Dergez iz Podravskih Sesveta kod Đurđevca koja se bavi maloprodajom i pekarstvom. Imaju lanac od 26 trgovina u Podravini te pogon s pekarskim proizvodima.

Tag cloud

  1. 2893 članka imaju tag turizam
  2. 2730 članka imaju tag hrvatska
  3. 1519 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1406 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 704 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 698 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 545 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 461 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 374 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk