Poduzetnički portal · Članak
23 Sij 2009
FuturAD 2009. donosi 4 dana vrhunskoga internetskog marketinga u Zagreb
Izvor: www.vecernji.hr
Udruga za interaktivni marketing INAMA na trećoj će konferenciji o internetskom marketingu FuturAD 2009., od 16. do 19. veljače u Zagrebu, okupiti vodeće svjetske stručnjake za interaktivne medije. Cilj događanja je isti kao i prethodnih godina – educirati medije, oglašivače i marketinške agencije te potpomoći razvoj internetskoga oglašivačkog tržišta u Hrvatskoj.
INAMA, udruga za interaktivni marketing, koja okuplja većinu hrvatskih stručnjaka uključenih u internetsko oglašavanje, nastavlja s naporima da opravda cilj svojega djelovanja - razvoj i rast digitalnih medija te povećanje udjela internetskog oglašavanja. Rast uloge interneta u marketinškim budžetima nije samo međunarodni trend, nego način na koji tvrtke mogu povećati isplativost svojih ulaganja, pogotovo u trenutnim uvjetima nepovoljne klime na tržištu.
Središnja aktivnost INAMA-e je FuturAD, prva hrvatska konferencija o internetskom marketingu, koja će se treći put, tradicionalno, održati u veljači u Zagrebu. Veća nego ikad, ove godine donijet će čak četiri dana programa od 16. do 19. veljače u hotelima Sheraton i Arcotel.
Predavači, sudionici panel-rasprava te gosti dolaze iz nekoliko europskih zemalja, a predvode ih britanski stručnjaci: Alex Wright, koji je niz godina bio voditelj londonskog ureda poznate agencije Agency.com, te Danny Meadows Klue, redovni predavač na FuturAD-u, kojeg smo zbog sjajnih reakcija sudionika pozvali i treći put.
Tijekom prva dva dana bit će održane dvije radionice, 16. veljače akademija o prodaji oglasnog prostora, a 17. veljače akademija za napredno medijsko planiranje. Obje radionice vodit će Danny Meadows Klue iz londonskog Digital Strategy Consultinga.
Sljedeća dva dana, 18. i 19. veljače, bit će „klasični” konferencijski dani. Prvi je namijenjen široj populaciji koja se bavi internetskim marketingom i njegovi će sudionici moći čuti Alexa Wrighta, Dannyja Meadowsa Kluea te predavača iz MySpacea čiju potvrdu čekamo. Drugi dan sastoji se od nekoliko panel-rasprava i više je usmjeren prema publici koja već ima određeno iskustvo u struci.
Sve informacije mogu se saznati na www.futurad.net. Generalni sponzor svih događanja je tvrtka Interactive Agency.
Jan Jilek, voditelj organizacijskog odbora konferencije te potpredsjednik INAMA-e, istaknuo je:
- Upravo u vremenima koja karakterizira rezanje marketinških sredstava izuzetno je važno doznati kako s manjim budžetom postići jednake učinke. Na ovoj konferenciji pokazat ćemo kako je prokušani put za to upravo alokacija većeg dijela sredstava na internetsko oglašavanje. Polaznici će dobiti konkretne savjete koje mogu primijeniti čim se vrate u ured.
INAMA će na konferenciji objaviti i veliku novost – postala je član Interactive Agency Bureaua (IAB) te će shodno tome promijeniti naziv u IAB Hrvatska. Primanjem INAMA-e u odabrano društvo IAB nam je dodijelio priznanje za minuli i poticaj za budući rad.
Komentari članka
Vezani članci
ChatGPT uvodi oglase: Jeste pripremili budžete?
19.02.2026.Nastojeći podići prihode, AI pionir OpenAI spreman je staviti na kocku povjerenje koje korisnici trenutno imaju u njegov popularni alat i uvesti oglase. Ispitali smo pripremaju li se već budžeti u našim agencijama i što stručnjaci kažu o novom kanalu
Tvrtke nas često navode da gledamo ono što bismo trebali izbjegavati
23.01.2026.Koriste se upadljivim bojama, animacijama ili porukama poput 'posljednja prilika', i to kako bi nas gurnule prema odlukama koje često nisu u našem interesu
Facebook ograničava objavu linkova bez pretplate na Meta Verified
19.12.2025.Meta je pokrenula novi eksperiment u kojem ograničava broj vanjskih linkova koje korisnici mogu objavljivati na Facebooku, osim ako ne koriste plaćenu pretplatu Meta Verified. Test je posljednjih dana primijećen kod dijela korisnika, a odnosi se na objave
Sven Hamzić: Zašto će video-first brendovi pobijediti sve ostale
11.12.2025.Što kratki video radi bolje od ičega drugog, kako povećava konverzije i zašto će brendovi bez njega izgubiti bitku za kupca?
OpenAI priprema uvođenje oglasa u ChatGPT
01.12.2025.OpenAI trenutačno interno testira oglase unutar ChatGPT-a, što bi moglo iz temelja preoblikovati digitalni marketing na internetu.
Tag cloud
- 2847 članka imaju tag turizam
- 2703 članka imaju tag hrvatska
- 1805 članka imaju tag svijet
- 1484 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 2003 članka imaju tag financije
- 1560 članka imaju tag poljoprivreda
- 1650 članka imaju tag izvoz
- 1320 članka imaju tag trgovina
- 1387 članka imaju tag ict
- 1330 članka imaju tag industrija
- 1243 članka imaju tag investicije
- 1079 članka imaju tag zapošljavanje
- 1072 članka imaju tag menadžment
- 1181 članka imaju tag EU
- 868 članka imaju tag poduzetništvo
- 684 članka imaju tag opg
- 793 članka imaju tag maloprodaja
- 556 članka imaju tag poticaji
- 690 članka imaju tag tehnologija
- 709 članka imaju tag marketing
- 406 članka imaju tag potpore
- 517 članka imaju tag hotelijerstvo
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 965 članka imaju tag kriza
- 515 članka imaju tag eu fondovi
- 536 članka imaju tag porezi
- 491 članka imaju tag gospodarstvo
- 529 članka imaju tag obrazovanje
- 497 članka imaju tag prehrambena industrija
- 437 članka imaju tag osijek
- 448 članka imaju tag start up
- 541 članka imaju tag krediti
- 511 članka imaju tag dzs
- 452 članka imaju tag energetika
- 461 članka imaju tag BDP
- 418 članka imaju tag hnb
- 426 članka imaju tag vlada
- 345 članka imaju tag hgk
- 356 članka imaju tag žensko poduzetništvo
- 440 članka imaju tag banke
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
