Poduzetnički portal · Članak
18 Svi 2015
Bivši šef Coca-Cola Enterprisesa kupio Finvest Corp i Hotele Njivice
Izvor: liderpress.hr · Autor: Lider
S jučerašnjim danom, američki investitor John R. Alm, bivši predsjednik uprave i izvršni direktor Coca-Cola Enterprisesa, kao i član Uprave korporacije Kimberly Clark, postao je vlasnik 90.5 posto udjela u društvima Finvest Corp d.d. i Hotelima Njivice. Zaključeni Ugovor o kupoprodaji dionica društva Finvest Corp d.d. i Ugovor o prijenosu poslovnih udjela Hotela Njivice d.o.o. stoga su konačan rezultat dugotrajnih pregovora s bivšim većinskim vlasnikom predmetnih kompanija Marijanom Filipovićem, kao i većinom ključnih vjerovnika obaju društava.
Stjecanjem većinskog vlasništva u ovim društvima, Investitor je preuzeo i određene obveze, a koje se odnose na ispunjenje ključnih preduvjeta za nastavak redovnog poslovanja Društava, s nadom u uspješno provođenje financijskog i operativnog restrukturiranja u okviru postupka predstečajne nagodbe, a samim time i uspješno okončanje tih postupaka. To svakako uključuje podmirenje zaostalih plaća i ostalih prioritetnih prava radnicima društva Finvest Corp d.d. u ukupnom iznosu od oko 5 milijuna kuna i to u roku od 30 dana od dana stjecanja dionica, dodatna ulaganja u oba društva kojima će se osigurati optimalna razinu radnog kapitala za financiranje proizvodnog ciklusa i kvalitetna popunjenost proizvodnih kapaciteta te poduzimanje maksimalnih napora s ciljem ispunjenja obveza prema vjerovnicima, a što je sukladno sugestijama Uprava i Nadzornih odbora u ovim kompanijama.
Važno je naglasiti da društvo Finvest Corp, koje je do sada bilo u izuzeto teškoj situaciji, bez ulaska novog većinskog vlasnika ne bi moglo izbjeći stečaj s likvidacijom, s krajnje negativnim posljedicama za sve zaposlenike društva kao i čitav goranski kraj.
Stjecanjem udjela u Hotelima Njivice, Investitor će zajedno sa zaposlenicima društva, na čelu s direktorom hotela Njivice Zvonimirom Tudorovićem, osigurati daljnje unapređenje poslovanja, a u potpunosti je prihvaćen i predloženi investicijski plan Uprave Hotela Njivice, koji uključuje vrijednost investicija od 5 milijuna eura u sljedeće tri godine te se odnosi na dovršetak obnove kampa, kompletno renoviranje bungalova i kuća za odmor, izgradnju bazena i wellness centra, stvaranje uvjeta za povećanje kategorizacije kampa i dodatno unapređenje kvalitete cijelog hotelskog kompleksa.
Trenutna procjena ukupne visine investicije koja uključuje i plan podmirenja dugova navedenih društava je oko 30 milijuna eura.
Komentari članka
Vezani članci
Kristjan Staničić: Cilj nam je da turistima kontinent bude jednako vrijedan motiv dolaska kao i obala
04.08.2026.Hrvatska nije ni najskuplja ni najjeftinija destinacija. Cijenu mora pratiti i određena kvaliteta usluge
Digitalni nomadi mogli bi biti lijek za našu turističku sezonalnost
03.08.2026.Sezonalnost je neugodna boljka hrvatskog turizma koja se može ublažiti jačanjem Hrvatske kao destinacije za život i rad na daljinu, odnosno boljim povezivanjem aktivnog turizma i digitalnih nomada.
Završava era zimmer freia: Što čeka male iznajmljivače?
02.08.2026.Novi porezi, stroža pravila i pad profitabilnosti mijenjaju privatni smještaj, a stručnjaci upozoravaju da je doba rekorda završilo.
Elitni dio hrvatskog turizma ne gubi goste: "Najveći izazov nam je što nam nedostaju iskusni radnici"
30.07.2026.Nautička sezona u hrvatskim marinama s većim udjelom stalnih vezova je stabilna, a u čarteru izloženija kasnijim rezervacijama i snažnoj mediteranskoj konkurenciji, dok je nedostatak iskusnog osoblja i dalje glavni izazov, rekla je za Hinu predsjednica Ud
Što se iznajmljivača tiče, Airbnb više nema prednost nad Bookingom
30.07.2026.Airbnb mijenja model naplate provizije za domaćine, umjesto dosadašnja tri posto, iznajmljivači će plaćati 15,5 posto naknade. Iznajmljivači nisu sretni zbog ove promjene, jer kako kažu, njome Airbnb gubi svoju prednost ispred konkurencije.
Tag cloud
- 2893 članka imaju tag turizam
- 2730 članka imaju tag hrvatska
- 1519 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 1820 članka imaju tag svijet
- 1406 članka imaju tag ict
- 1584 članka imaju tag poljoprivreda
- 2010 članka imaju tag financije
- 544 članka imaju tag krediti
- 1665 članka imaju tag izvoz
- 1323 članka imaju tag trgovina
- 1363 članka imaju tag industrija
- 1265 članka imaju tag investicije
- 1086 članka imaju tag zapošljavanje
- 1090 članka imaju tag menadžment
- 704 članka imaju tag tehnologija
- 1186 članka imaju tag EU
- 876 članka imaju tag poduzetništvo
- 698 članka imaju tag opg
- 463 članka imaju tag BDP
- 545 članka imaju tag porezi
- 371 članka imaju tag kompanije
- 795 članka imaju tag maloprodaja
- 560 članka imaju tag poticaji
- 711 članka imaju tag marketing
- 409 članka imaju tag potpore
- 524 članka imaju tag hotelijerstvo
- 430 članka imaju tag vlada
- 461 članka imaju tag start up
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 374 članka imaju tag žensko poduzetništvo
- 516 članka imaju tag eu fondovi
- 966 članka imaju tag kriza
- 496 članka imaju tag gospodarstvo
- 533 članka imaju tag obrazovanje
- 438 članka imaju tag osijek
- 498 članka imaju tag prehrambena industrija
- 515 članka imaju tag dzs
- 454 članka imaju tag energetika
- 419 članka imaju tag hnb
- 347 članka imaju tag hgk
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
