Poduzetnički portal · Članak
Agrokor i Atlantic Grupa sklopili su ugovor o strateškoj suradnji, kojim se Atlantic Grupi daje mogućnost zakupa lokacija predviđenih za otvaranje ljekarni ili specijaliziranih trgovina bezreceptnim lijekovima i dodacima prehrani u okviru poslovnog sustava Konzum. U svojoj praktičnoj primjeni suradnja počinje preuzimanjem pet zakupa u kojima će se organizirati specijalizirane trgovine za promet bezreceptnim lijekovima i dodacima prehrani, a koje posluju u okviru Agrokorovog maloprodajnog lanca.
Agrokor i Atlantic Grupa, kao jedni od vodećih gospodarskih subjekata u Hrvatskoj, dijele dugu tradiciju dobre suradnje. Poslovni sustav Konzum u vlasništvu Agrokora najveći je maloprodajni lanac s iznimno dobro razvijenom mrežom prodavaonica, a Atlantic Farmacia u vlasništvu Atlantic Grupe upravlja najvećim privatnim lancem ljekarni u zemlji s visoko razvijenim standardima struke, poslovanja i ukupne usluge. Na ovim se pretpostavkama otvara prostor za dodatno širenje uspješnog poslovnog odnosa uz međusobne sinergije. Novi ugovor o strateškoj suradnji dviju kompanija platforma je za daljnji kvalitativni razvoj i diverzifikaciju poslovanja Konzuma i Atlantic Farmacie, ali predstavlja također sustav za nadogradnju i razvoj ljekarničke djelatnosti.
Atlantic Grupa je od početka godine do danas formirala najveći privatni ljekarnički lanac Farmacia s godišnjim prometom od preko 250 milijuna kuna u 34 ljekarničke jedinice. Osim vodeće tržišne pozicije, strateški je cilj Atlantic Grupe voditi ljekarničko poslovanje u skladu s najboljom ljekarničkom praksom, prema visokim standardima struke te uvijek na dobrobit pacijenata i krajnjih korisnika. Najvišim standardima struke Atlantic će se voditi i u poslovanju sa specijaliziranim trgovinama za promet bezreceptnim lijekovima i dodacima prehrani koji regulira Agencija za lijekove i medicinske proizvode.
Konzum je s više od 650 prodavaonica u svim krajevima Hrvatske vodeći nacionalni maloprodajni lanac, u kojem dnevno kupuje više od 600.000 potrošača. Agrokor kao vlasnik Konzuma sustavno radi na unapređenju i obogaćivanju usluge u okviru ovog poslovnog sustava, te se suradnjom s Atlantic Grupom kroz otvaranje ljekarni specijaliziranih trgovina bezreceptnim lijekovima i dodacima prehrani približava specifičnoj skupini korisnika jednog važnog segmenta zdravstvene usluge.
Suradnjom dviju uspješnih kompanija kroz širenje mreže ljekarni i specijaliziranih dućana ljekarničke djelatnosti krajnjem korisniku će se ljekarnička usluga učiniti dostupnijom, uz sigurnost poštivanja zakonskih i najviših standarda struke.
Komentari članka
Vezani članci
Rast maloprodaje usporava, slijedi borba za učinkovitost
16.07.2026.Čelnik Studenca Michał Seńczuk kaže da će prednost donositi logistika, podaci, asortiman i učinkovitost mreže, a ne samo nova otvaranja
"Novi vlasnik Optike Ande žestoko se upustio u širenje tržišta
09.07.2026.Obrazac je isti kakav je investicijski fond primijenio u Mlinaru: agresivno organsko širenje temeljeno na snazi brenda, a zatim akvizicije
I ove smo godine za uskrsne blagdane rekordno trošili, ali...
10.04.2026.I ove smo godine za uskrsne blagdane rekordno trošili. Prema podacima Porezne uprave, u tjednu uoči Uskrsa potrošili smo gotovo 713 milijuna eura, što je 5 posto više nego u prošlogodišnjem uskrsnom tjednu.
Hrvatska dobila novu ‘šoping meku’, stiglo i novo ime na tržištu, prostire se na 5.500 kvadrata
02.03.2026.Buzet je dobio prvi veći šoping centar – Hey Park, smješten u poslovnoj zoni Baraka, uz glavnu gradsku prometnicu. Jučer su ga simbolično otvorili Vedran Abramović, direktor Hey Parkova, te buzetski gradonačelnik Damir Kajin. Centar je već od danas otvore
UGP: Pravo na rad nedjeljom treba vrijediti i za obiteljske obrte i trgovine
04.02.2026.Udruga Glas poduzetnika (UGP) smatra da pravo na rad nedjeljom treba vrijediti za sva obiteljska poslovanja neovisno o pravnom obliku, dakle i za obiteljske obrte, ali i za obiteljske trgovine koje posluju kao trgovačka društva, priopćila je u utorak ta u
Tag cloud
- 2886 članka imaju tag turizam
- 2728 članka imaju tag hrvatska
- 1513 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 1818 članka imaju tag svijet
- 1405 članka imaju tag ict
- 1581 članka imaju tag poljoprivreda
- 2009 članka imaju tag financije
- 544 članka imaju tag krediti
- 1665 članka imaju tag izvoz
- 1323 članka imaju tag trgovina
- 1359 članka imaju tag industrija
- 1262 članka imaju tag investicije
- 1086 članka imaju tag zapošljavanje
- 1088 članka imaju tag menadžment
- 702 članka imaju tag tehnologija
- 1185 članka imaju tag EU
- 876 članka imaju tag poduzetništvo
- 694 članka imaju tag opg
- 463 članka imaju tag BDP
- 369 članka imaju tag kompanije
- 795 članka imaju tag maloprodaja
- 560 članka imaju tag poticaji
- 711 članka imaju tag marketing
- 409 članka imaju tag potpore
- 523 članka imaju tag hotelijerstvo
- 459 članka imaju tag start up
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 372 članka imaju tag žensko poduzetništvo
- 541 članka imaju tag porezi
- 516 članka imaju tag eu fondovi
- 965 članka imaju tag kriza
- 496 članka imaju tag gospodarstvo
- 533 članka imaju tag obrazovanje
- 438 članka imaju tag osijek
- 498 članka imaju tag prehrambena industrija
- 515 članka imaju tag dzs
- 453 članka imaju tag energetika
- 419 članka imaju tag hnb
- 429 članka imaju tag vlada
- 347 članka imaju tag hgk
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
